Decemberben az SN-8, februárban pedig az SN-9 sorozatszámú tesztrakéta emelkedett több mint tíz kilométeres magasságba, de a leszálláskor mindkettő felrobbant. A SpaceX emiatt az SN-10-nél változtatott az eddigi gyakorlaton: amíg a korábbi landolásoknál a háromból két Raptor-hajtómű volt aktív, most egy rövid időre mindhárom hajtóművet bekapcsolták, majd miután sikerült a rakétát egyenesbe hozni, a háromból kettő kikapcsolt. A leérkezés egészen drámaira sikerült, ami részben annak köszönhető, hogy a SpaceX-nek nem csak a rakétái, de a közvetítései is fejlődnek, és egyre látványosabb, változatosabb kameraállásokból örökítik meg a teszteket.
A közvetítésben már nem látszott, de a Starship-teszteket kísérő robbanás most sem maradt el, ugyanis az SN-10 már néhány perce a földön állt, amikor egyszer csak hatalmas robbanással megsemmisült. Hogy ennek mi volt az oka, azt egyelőre nem lehet tudni.
An amazing shot of Starship SN10's post-landing Rapid Unplanned Disassembly (RUD) after Wednesday's test flight.
➡️https://t.co/bOsEo1u0u0 pic.twitter.com/FmNtYBFmIe— Chris B - NSF (@NASASpaceflight) March 3, 2021
A SpaceX-nek a Mars-utazáson túlmenően is komoly tervei vannak a Starshippel, hiszen a tervek szerint már 2023-ban Hold-körüli útra küldenék a japán milliárdost, Maezava Juszakut, aki szintén szerdán jelentett be, hogy útitársakat keres a törénelmi úthoz. A nyolc kiválasztott elvileg teljesen ingyen utazhat majd el a Holdhoz meg vissza, a Dear Moon projekt oldalán pedig bárki regisztrálhat, aki érez magában elég bátorságot és felkészültséget.