Az új telefon leglátványosabb tulajdonsága kétségkívül az, összehajtva mindössze 9,2 milliméter vastag, ami egész pontosan 0,3 milliméterrel vastagabb a Honor Magic 6 Prónál, a Xiaomi 14 Ultrához képest pedig gyakorlatilag nincs is különbség. Vagyis nyugodtan mondhatjuk, hogy a Magic V3
semmivel sem vastagabb, mint egy hagyományos okostelefon.
Összehasonlításképpen, a szerdán bemutatott Samsung Galaxy Z Fold 6 összecsukva 12,1 milliméter vastag, ami ugyan a saját tapasztalataink szerint már bőven a kényelmesen használható kategória, de nyilvánvalóan nem teljesen olyan, mint egy klasszikus okostelefon. A Magic V3 esetében ráadásul a kecses kialakítás egészen visszafogott tömeggel is társul, hiszen a telefon mindössze 226 grammot nyom - ez 13 grammal kevesebb, mint a Z Fold 6-nál.
A GSM Arena beszámolója szerint a Honornak a szupervékony méretet egy új zsanértechnológiával sikerült elérnie, ami a gyártó állítása szerint 500 ezer hajtást is kibír, vagyis a tartóssággal elméletben nem lesznek problémák.
A telefon specifikációja kisebb, de annál fontosabb területeken változott tavaly óta, amelyeknek köszönhetően a Magic V3 még inkább teljesértékű okostelefonnal érződik, mint az elődje. Bár a készülékben kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasót továbbra sem találunk (ezt eddig még egyik gyártónak sem sikerült megoldania a hajlítható telefonoknál), ugyanakkor a Magic V3 már rendelkezik vízálló tanúsítvánnyal (IPX8) valamint a 66 wattos vezetékes töltés mellett az 5150 milliamperórás akkumulátort immár vezeték nélkül is tölthetjük 55 wattos teljesítménnyel.
A telefon természetesen megkapta a legújabb Snapdragon 8 Gen 3 processzort, ami mellé kiviteltől függően akár 16 GB RAM és 1 TB tárhely is társulhat, emellett a hátlapi kamerarendszer is teljesen megújult. Ez a Magic V3-nál egy 50 megapixeles főkamerából, egy szintén 50 megapixeles, 3,5x-ös optikai zoommal ellátott telefotó kamerából valamint egy 40 megapixeles nagy látószögű kamerából áll, vagyis a puszta specifikáció alapján elég közel jár ahhoz, amit egy mai csúcskategóriás készüléktől elvárhatunk.
A telefon kijelzőjének mérete ezzel szemben nem változott: kívül továbbra is egy 6,43 colos képátlójú, 2376x1060 pixeles, 120Hz-es LTPO OLED kijelzőt találunk, míg a telefont kinyitva egy 7,92 colos, 2344x2156 pixeles, 120Hz-es LTPO OLED kijelzőt kapunk. Ebben a tekintetben az egyetlen különbség a kijelzők fenyerejében tapasztalható, ugyanis a gyári adatok szerint a külső kijelző fényereje 2500, míg a belső kijelző fényereje 1800 nitre nőtt - utóbbi érték azért jócskán elmarad a legújabb Z Föld 2600 nites fényerejétől.
Ahogy korábban említettük, a telefon egyelőre csak Kínában lesz kapható, ahol az ára 9000 jüantól indul, de mivel a Honor korábban a Magic Vs-t és a Magic V2-t is behozta az európai piacra, így minden bizonnyal csak idő kérdése, hogy a Magic V3 is eljusson hozzánk is.