Amíg ugyanis Elon Musk vállalata a saját robotjának tavaly augusztusi bemutatóján csupán egy robotnak öltöztetett embert vitt ki a színpadra, és a valódi Tesla Bot bemutatásával a mai napig adósak, addig a Xiaomi CyberOne egy már ma is létező termék, amelynek képességeit élőben demózták a cég csütörtöki, Pekingben tartott bemutatóján - írja a TechCrunch.
Lei Jun, a vállalat alapítója elmondta, hogy mind a robotot, mind az azt működtető mesterséges intelligenciát teljes egészében a Xiaomi Robotics Lab fejlesztette, a szenzoroknak és a fejlett gépi látásnak köszönhetően pedig a robot képes értelmezni a környezetét, és felismeri nem csak a háromdimenziós tereket, de a személyeket, gesztusokat és mozdulatokat is.
Jun hozzátette, hogy a saját fejlesztésű MiAI környezeti szemantika felismerő motor és MiAI hangi érzelemazonosító rendszer már most is 85 féle környezeti hangot és 45 féle emberi érzelmet képes felismerni, így a robot akár arra is képes, hogy észrevegye, ha valaki boldog vagy megvigasztalja az embert, ha szomorúnak tűnik. A CyberOne emellett vizuálisan is képes információkat megjeleníteni a fején található hajlított OLED kijelző segítségével. A Xiaomi szerint a robot ipari környezetben és otthoni felhasználásra is alkalmas lesz, többek között társrobotként is használhatják majd a vásárlók.
A Xiaominak egyébként nem ez az első robotja, hiszen amellett, hogy évek óta fejlesztenek robotporszívókat, tavaly egy "robotkutyát" is bemutattak CyberDog néven, ami leginkább a Boston Dynamics Spotjára hasonlít mind kinézetben, mind képességekben.
(Borítókép: Xiaomi)