A legjobbnak ígérkező scifi és tudományos filmek, televíziós sorozatok 2021-ben

2021 / 01 / 02 / Justin Viktor
A legjobbnak ígérkező scifi és tudományos filmek, televíziós sorozatok 2021-ben
2020-ban érthető okokból nem sűrűn voltunk moziban, azonban az előttünk álló évben ez remélhetőleg megváltozik. Számos izgalmas mozi és tévéfilm érkezik majd, mi értelemszerűen a tudományos művekből és a tudományos-fantasztikum legjobb meséiből válogattunk ajánlót.

A várható felhozatalra igazán nem lehet panaszunk, már csak abban kell reménykednünk, hogy a járványhelyzet komolysága is csillapodik és a dolgok visszatérhetnek a normális kerékvágásba. De nézzük a konkrétumokat, filmes fronton jön a Top Gun: Maverick, az új Dűne, a Babylon, a Hang nélkül 2, a Bios, a Don’t Look Up, a Matrix negyedik része, a tudományos témájú dokumentumfilmek közül pedig a Greta Thunbergről szóló I am Greta, és a Stephen Hawking életét feldolgozó Hawking került be ajánlónkba.

A Hang nélkül II. részének premierje a járvány miatt került 2021-re. Az Emily Blunt férje, John Krasinski  által készített és rendezett disztópikus horror áprilisában érkezik. A folytatásban az Abbott család egy apokaliptikus tájon él, amelyet hallásuk alapján vadászó szörnyek lepnek el, és hamarosan más veszélyek is feltűnnek odakint.

A Bios-ben a betegeskedő mérnököt játszó Tom Hanks olyan robotot készít, ami képes lesz halála után  szeretett kutyájának gondozására, a kataklizmikus napkitörés által elpusztított amerikai középnyugaton, szintén áprilisban.

Idén szerencsére nem csak disztópikus sci-fi-ket nézhetünk. A legendás 1986-os Top Gun folytatásában Tom Cruise száll majd szembe a fizika törvényeivel a Top Gun: Maverick című filmben, mindezt júliusban nézhetjük majd meg.

A Frank Herbert kultikus könyvsorozatából forgatott újabb Dűne-adaptáció októberben érkezik, Denis Villeneuve rendezésében. A Dűne volt már sikeres, szuperjó film, több különböző számítógépes játék, és az eredeti könyvsorozatra építő spinoff. 

Az idei év egyik vitathatatlanul legnagyobb filmes szenzációja a Ne nézz fel az év végén, decemberben érkezik majd, Netflixtől. A film parádés szereposztással büszkélkedhet (Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Timothée Chalamet, és Jonah Hill), a történet szerint pedig  csillagászok próbálják figyelmeztetni a világot egy óriási meteoritra, amely a Föld felé tart, miközben egy tétova, tudománytagadó elnök (khm, kire emlékeztethet ez a leírás) bagatellizálja a veszélyeket. 

Szintén decemberben jön a Babylon, a La La Land rendezője, Damien Chazelle új filmje Margot Robbie, Brad Pitt és Tobey Maguire szereplésével. A film Hollywood aranykorába repít, a némafilm és a hangosfilm közötti korszakváltás idejébe.

Várhatóan márciusban érkezik a Chaos Walking ami Patrick Ness, a Chaos Walking sci-fi trilógiájának “The Knife of Never Letting Go” című könyve alapján készül Daisy Ridley, Tom Holland és Mads Mikkelsen szereplésével. A sztori szerint egy nő lezuhan egy olyan bolygón, ahol nincsenek más nők, és a férfiak a "zaj" segítségével tudják közölni gondolataikat.

A Mátrix 4 végül minden Wachowski ígéret ellenére mégis mozikba kerül, igaz, alig tudni róla valamit. Lana Wachowski, ezúttal húga, Lily nélkül rendezi a filmet, és az egyetlen (eddig ismert) rossz hír az, hogy a jelentések szerint nem lesz benne Laurence Fishburne (Morpheus), ami igazán kár. Jön aztán a Connected, ami egy futurisztikus animációs film lesz, melyben szintén fellázadnak a gépek, illetve robotok, ám a Mátrixnál kevésbé disztópikus és sötét, inkább humoros történetszálakat teremtve ezzel.

Televíziós és dokumentumfilmek

A tudományos televíziózás és erre szakosodott tematikus csatornák hívei egészen biztosan találkozhatnak majd David Attenborough sorozataival, és növekvő számban kerülnek majd elénk a természetvédelemmel és klímaváltozással foglalkozó dokumentumfilmek. Közülünk is kiemelkedik az I am Greta, ami Greta Thunberg klímaváltozás-aktivistáról, ami januárban a BBC-n kerül bemutatásra. Érkezik a Hawking is, a Sky channel új dokumentumfilmje Stephen Hawkingról, melynek célja, hogy korábban nem látott családi családi archívumokon keresztül új megvilágításba helyezze a néhai fizikus életét.

(Forrás: NewScientist Kép: Unsplash, IMDB)

Ez is érdekelhet:

Egy reptér köré épült, elfeledett város, ahol a filmvilág krémje találkozott A repülés korai éveiben a kanadai Gander városka repülőtere Newfoundlandban, kötelező megállóhely volt az Európa és Amerika közötti tankoláshoz. Hollywood és a világ elitjével bárki összefuthatott.

Digitálisan felújított változatban nézhető a 67 évvel ezelőtti legendás 6:3 mérkőzés Az angoloknak komoly pofont jelentettek a Wembley aréna magyar góljai, a Magyar Telekom pedig most felújíttatta az Aranycsapat londoni győzelmének BBC filmkópiáját.

Az erőszakos médiatartalom-fogyasztás jutalma nem marad el. De mi les ránk a sötétből pontosan? Az elektronikusan (TV, internet, mobil) elérhető médiatartalmak egyre erőszakosabbak, az ingerküszöbünk pedig emelkedik. De vajon milyen hatással van ez a pszichénkre?


Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.