A telefon Z Fold Special Edition néven kerül boltokba, ami ebben az esetben teljesen jogos elnevezés, hiszen a telefon jobban különbözik a 6-os készüléktől, mint amennyi változtatást az előző négy generáció összesen felmutatott. A telefon jóval vékonyabb, mint az eddigi Z Foldok, az előlapi kijelzője ugyanolyan, mint amit a normál okostelefonoknál megszokhattunk, emellett a hátlapi kamerarendszer is megújult.
A Samsung lépése nem annyira meglepő, hiszen bár a július elején bemutatott Z Fold 6 a sorozat legnagyobb megújulását hozta a Z Fold 2 óta, ez még mindig inkább csak szépségtapasznak volt jó: miközben a konkurensek közül mára már több gyártónak is sikerült elérnie, hogy a táblagéppé szétnyitható telefonja szinte csak nüanszokban különbözzön egy hagyományos okostelefontól, a Samsung 800 ezer forintos zászlóshajója 12 milliméter feletti vastagságával még mindig meglehetősen vaskos és az előlapi kijelzője csak jóindulattal nevezhető teljes értékűnek.
Az innováció hiányát az eladási adatok is visszatükrözték, hiszen kiszivárgott információk szerint a Fold 6 rosszabbul indított, mint az elődje, annak ellenére, hogy a Samsung 10%-os növekedést vár a szériától. Mindeközben a hajlítható kijelzős telefonok, és ezen belül elsősorban a táblagéppé szétnyitható készülékek piaca az elmúlt évben robbanásszerűen növekedett, vagyis nyilvánvaló, hogy a hiba nem a keresletben van, hanem a készülékekben.
A koreai gyártónál is érezhették, hogy lépni kell, ugyanis hétfőn "soron kívül" bemutatták a Galaxy Z Fold Special Edition névre keresztelt változatát, ami gyakorlatilag minden olyan nagyobb hiányosságot kijavít, ami miatt a júliusban bemutatott készüléket kritizálták.
A telefon mindössze 10,6 milliméter vastag, ami ugyan még mindig 1,5 milliméterrel elmarad Honor Magic V3 vastagságától, de a nagyjából ugyanilyen vastag Google Pixel 9 Pro Folddal szerzett tapasztalataink alapján ez a vastagság már bőven elég ahhoz, hogy úgy érezzük, mintha egy normál okostelefont fognánk a kezünkben. Ezt az érzést tovább erősíti, hogy az előlapi kijelző is jóval közelebb áll ahhoz, amit a hagyományos okostelefonoknál megszokhattunk: ennek képátlója 6,3-ról 6,5 colosra nőtt, a képaránya pedig 21:9-es, ami azt jelenti, hogy a kijelző majdnem fél centiméterrel szélesebb, mint a Z Fold 6-nál. A telefon tömege ugyan nem sokat csökkent, de a 236 gramm manapság már nem számít kiemelkedően soknak a csúcstelefonok között, így erre nem is volt szükség.
A fenti változások eredményeként a telefon belső, hajlítható kijelzőjének a mérete is változott némileg, ez 7,6-ról kereken 8 colosra nőtt. A kijelzőtechnológia ugyanakkor nem változott, kívül és belül is továbbra is 120Hz-es képfrissítésű LTPO AMOLED 2X panelt találunk, amely 2600 notes maximális fényerővel rendelkezik.
A hajlítható telefonokat sok kritika éri amiatt, hogy a csillagászati áruk ellenére a hátlapi kamerarendszer minősége elmarad a hagyományos csúcstelefonokétól. A Samsung most ezen is igyekezett változtatni, ugyanis a sima Fold 50 megapixeles főkamerájával szemben a Special Edition hátoldalán egy 200 megapixeles főkamerát találunk. A telefotó kamera maradt 10 megapixeles és továbbra is 3x-os optikai zoomra képes, a 12 megapixeles nagy látószögű kamera viszont autofókusz funkcióval bővült.
A készülék más szempontból nem sokat változott: a telefonban 4400 milliamperórás akkumulátort találunk, amit valószínűsíthetően ugyanolyan teljesítménnyel, vagyis vezetékkel 25, vezeték nélkül pedig 15 wattal lehet tölteni, bár a Samsung erről egyelőre nem árult el reszleteket. A telefonban ugyanazt a Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy chipet találjuk, mint a sima Foldban, a RAM mérete viszont 12-ről 16 GB-ra nőtt. Vélhetőleg a vékonyabb kialakítás miatt a telefon S-Pennel nem használható, viszont támogatja a WI-FI 7 szabványt, ami az eredeti Fold 6-nál még nem volt elérhető.
Ezek a változtatások jelentős áremelkedést is hoztak magukkal, hiszen a csak 512 GB tárhellyel kapható Special Edition Koreában (forintra átszamolva) több mint százezezer forinttal drágább, mint az ugyanekkora tárhellyel ellátott Z Fold 6 - ez elméletben azt jelenti, hogy ha a telefon Magyarországra is eljutna, az ára az egymillió forintot súrolná alulról. Erre viszont nem sok esély van, hiszen ahogy említettük, a Special Edition egyelőre csak Dél-Koreában hozzáférhető, a hírek szerint pedig a jövőben is csak Kínában lehet majd még megvásárolni, így elképzelhető, hogy a nemzetközi piacra egyáltalán nem jut el a telefon.