A Vodafone-nak van múltja az oktatás és az egészségügy digitalizációját, valamint a fenntarthatóságot segítő innovációk támogatásában Magyarországon, nemrég pedig értékelték a tavalyi év ilyen irányú erőfeszítéseit egy online sajtótájékoztató keretében, melyen mi is részt vettünk.
A Vodafone érdeklődésének középpontjában idén az emberi ambíció, a technológia és az ezek összefonódásából születő lehetőségek állnak.
„Igyekszünk minden szolgáltatásunk központjába az ügyfelet állítani, azt elősegíteni, hogy az élete eredményesebb, hatékonyabb, kényelmesebb legyen. Emellett keressük és támogatjuk a környezetünkben azokat a digitális innovációkat, melyek valamilyen makro-társadalmi problémát tudnak megoldani, előmozdítani. A jövő a digitális technológiáé, és digitális technológiai vállalatként már nem csak hálózatról és telko-szolgáltatásokról gondolkodunk, hanem élen járunk azokban a technológiákban, amik a társadalmunkat a legjobban szolgálják.” – mondta el Révész Balázs, a Vodafone Magyarország Lakossági Szolgáltatások Üzletágának Vezérigazgató-helyettese.
A vállalat által az elmúlt években felkarolt, az oktatás digitalizációját támogató applikációk között említhetjük az ExaMe applikációt, melynek segítségével a diákok egyetlen appból tudnak felkészülni az érettségi vizsgáikra. Hasonlóképpen a tananyagok digitalizációját segíti a BOOKR Suli applikáció, amely interaktív, animált hangoskönyvek segítségével járul hozzá a gyerekek olvasásszeretetének kialakításához. 2019 óta támogatják Trexler Eriket és az általa fejlesztett Avaz AAK applikációt, ami a fogyatékkal élők fejlesztését, oktatását támogatja.
Az egészségügy területén fejlesztett innovációk közül kiemelkedik az OncoVR program, amely a tartós kórházi ellátásra szoruló gyermekek szorongásának csökkentését célozza meg a VR technológia segítségével. Szintén az egészségügy digitalizációját segíti elő a mentőhívás folyamatát gyorsabbá és hatékonyabbá tevő ÉletMentő applikáció, valamint a DokiApp alkalmazás, amelynek segítségével a páciensek online, videóbeszélgetés formájában konzultálhatnak orvossal. A Vodafone támogatja a PORC-O-GO elnevezésű, mesterséges intelligenciára és 5G-re épülő vizsgálati rendszert is, melynek célja a helytelen mozgásminták és kóros mozgásszervi elváltozások videofelvételek alapján történő korai azonosítása.
A szintén támogatott Hulladékvadász applikáció arra kívánja ösztönözni a lakosságot és a vállalatokat, hogy az illegális szemétlerakóhelyek bejelentésével járuljanak hozzá egy tisztább környezet megteremtéséhez. A WWF Léptem applikációja elsőként számolja ki egyéni ökológiai lábnyomunkat valós hazai adatokra támaszkodva, emellett pedig mindennapi hasznos tippeket és rendszeres kihívásokat is ad annak csökkentésére.
A vállalkozások támogatására fejlesztett digitális megoldások közé tartozik az egészségügyi biztonságot szolgáló hőkamera rendszer vagy a boltba betérő maximális számú látogatót kontrolláló látogatószámláló megoldás.
(Forrás: Vodafone Kép: Unsplash)