Hétfőn kezdődött az Apple szokásos, éves fejlesztői konferenciája, a WWDC. Az online esemény előtti hetek kivételesen nem a kiszivárgó információkról szóltak, hanem arról, hogy hogyan áll a világ legértékesebb tőzsdei vállalatának a pere a Fortnite kiadójával szemben, illetve épp melyik kormány illeti Tim Cookékat monopóliumvádakkal. Az Apple, ahogyan a legtöbb, platformot üzemeltető digitális vállalat, igyekszik megnehezíteni a felhasználóinak, hogy elhagyják a köréjük épített ökoszisztémát. Az AirPodjaink igazán jól az iPhone-unkkal működnek együtt, az Apple Watch-unk nem is hajlandó androidos készülékhez csatlakozni, és akkor az Apple Music-ról, az iCloud felhőtárhelyről vagy az iMessage-ről nem is beszéltünk. Arról, hogy utóbbi üzenetküldő rendszernek milyen megtartó ereje van, a bíróság elé került emailekben is értekeznek a cég felsővezetői.
Épp ezért olyan meglepő, hogy az Apple hétfőn leverte az egyik legnagyobb lakatot a cellaajtóról
A FaceTime az iOS és MacOS felhasználók számára kínál arra megoldást, hogy interneten keresztül, end-to-end titkosított módon telefonáljanak és videótelefonáljanak egymással. A The Verge híre szerint azonban rövidesen a Windows- és Android-pártiak is becsatlakozhatnak a FaceTime hívásokba. Azt nem tudni, hogy mindez mikortól lesz elérhető, de valószínűnek tűnik, hogy az Apple mobil operációs rendszerének, az iOS-nek a következő verziójával érkezik majd a frissítés.
Azzal, hogy Cupertinóban nem Android és Windows alkalmazást fejlesztettek, hanem a weben keresztül nyitnak ajtót jól őrzött birodalmukba, egyértelműen üzennek az App Store kritikusainak: akinek nem tetszenek az alkalmazásboltjuk feltételei, azoknak még mindig ott a böngésző, mint szabad terület. Igaz, ennek természetesen komoly korlátai vannak a közvetlenül a telefonra telepített, úgynevezett natív programokkal szemben, ezért különösen érdekes lesz a FaceTime Chrome-ban futó verzióját nyomkodni egy Samsung vagy Huawei telefonon, valamikor ősszel.
(A fotó illusztráció, forrása: Getty Images Hungary(