Az olaszországi Luccát állatbarát várossá fejlesztik

2020 / 12 / 17 / Justin Viktor
Az olaszországi Luccát állatbarát várossá fejlesztik
A toszkánai Lucca városa igazi történelmi gyöngyszem reneszánsz falakkal és macskaköves utcákkal. A város most állatbarát fejlesztésekbe kezdett melynek során kutyasétáltatásra szánt útvonalakat hoznak létre, és állatterápiás programokkal igyekeznek megvalósítani a kitűzött célt.

Francesco Di Iacovo professzor, az Észak-Olaszországi Pisai Egyetem “Ember és állatbarát város” projektjének vezetője elmondta: “Az állatok társadalmunk nélkülözhetetlen részei, ám mégis legtöbbször figyelmen kívül hagyjuk őket a városok tervezésekor. A városok gyakran csak higiéniai szempontból foglalkoznak az állatokkal, és kevés energiát fordítanak az ember-állat interakció támogatására.”

A kutyasétáltatásra szánt útvonalak és parkok kialakítása mellett, egy olyan mobilalkalmazást is fejlesztenek, ami megmutatja, hogy hol adhatunk inni a kutyáknak.

Az állattartás köztudottan csökkenti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, az elhízást, magas vérnyomást és a koleszterinszintet, hiszen a kedvencekkel való séta, foglalkozás fizikai aktivitást jelent a gazdáknak is.

Stresszoldás

A házikedvencek erős stresszoldó hatással is bírnak, erre a hatásra építenek a velük közösen végzett terápiák. Egy nemrég közzétett tanulmány York Egyeteméről kimutatta, hogy az állattartás a mentális egészségre is jó hatással van, csökkenti a magány érzetét, különösen a mostani pandémiás lezárások idején. 

A becslések szerint az olaszok, akiknek átlagban fejenként egy háziállatuk van, évente 2 milliárd eurót költenek a mintegy 60 millió háziállat táplálékára. Az összesítés 7,5 millió macskát, 7 millió kutyát, 30 millió halat, 13 millió madarat és 3 millió apró emlőst és hüllőt tartalmaz - olvasható egy éves felmérésben.

Luccában a háziállatokat az iskolákba és idősgondozó intézményekbe is beengedik majd, oktatási és állatterápiás programok keretein belül, és könnyíteni tervezik a munkába járás során a tömegközlekedésben való szállításukat is.

(Forrás: TheTimes Kép: Pixabay, Wikipédia)

Ez is érdekelhet:

A Bölcs Orr betanított kutyái másodpercek alatt diagnosztizálhatják a Covid-19 fertőzést. Ingyen A kutyák szaglása olyan kiváló, hogy könnyedén felismerhetik a koronavírus fertőzést, ha megfelelően kiképzik őket erre. Az ötlet olyan egyszerű, és olyan sok betegség diagnosztizálásában segítettek már eddig is a kutyák, hogy teljesen érthetetlen, miért csak most bukkant fel.

Hol húzódik az otthontól mért 500 méteres kutyakör határa? Egy új app megmondja A koronavírus-járvány miatti este 8 és hajnal 5 óra közötti kijárási tilalom alól kivételt jelenthet a kutyasétáltatás, a lakóhelyünk 500 méteres körzetén belül. De hol húzódik pontosan ez a határ? Müller Zsolt informatikus új appja megmutatja!

A háttér 6 alom - minden, amit a macskák világuralmi terveiről tudunk A macskák tudnak valamit. Valami olyasmit, amit ha te is tudnál, soha az életben nem kellene többet dolgoznod, mégis meglenne mindened.


Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.