A laptopok kapcsán több dolgot lehet értékelni: a sebességet, a kijelzőt, a tárhely nagyságát, illetve végső soron azt, hogy mennyire felel meg annak a célnak, amire szánták őket, és ehhez képest mennyibe kerülnek. Az ezer és ezer laptop kapcsán azonban az ergonómia kérdése csak messziről, bottal böködve kerül elő, ha egyáltalán. Azonban az olasz MAIN Engineering mérnöki iroda egy olyan laptop koncepcióval állt elő, amely az utóbbival kapcsolatos problémák egyik legsúlyosabbikát orvosolná – tehát azt, hogy a laptopok egyszerűen marha kényelmetlenek, ha íróasztalon használjuk őket.
Ha íróasztalon pötyögünk, akkor vagy a gépet kell szemmagasságba pakolnunk, és a kezünk magasabbra emelve klimpírozni a klaviatúrán, vagy kitörik a nyakunk pár óra alatt. Az említett "szemmagasságba emelésben" eddig a laptop állványok segítettek nekünk, illetve akár pár nagyobb szótár, esetleg Tolsztoj-összes is betölthette ezt a funkciót. Mi lenne viszont, ha a laptop már tartalmazná az állványt is?
A Cubitus (a latin könyök szóból -- utalván a zsanérnak az emberi izületet utánzó funkcionalitására) laptop-koncepció (tehát nem tényleges eszköz, hanem egy mérnöki elképzelés) ezt a kérdést válaszolja meg, sőt kicsit tovább is megy. A laptop-állványok esetén ugyanis nem lehet a billentyűzetet alacsonyabbra helyezni a kijelzőnél, hanem az egész hóbelevanc együtt költözik magasabbra. Persze akadnak döntött állványok, de még ez is inkább kényszermegoldás. A Cubitus érdessége viszont éppen egy olyan zsanérrendszer, amely segítségével a laptop könnyedén asztali géppé alakítható, ahol a kijelzőt kényelmesen szemmagasságba állíthatjuk, és a csuklónk sem szakad le. A zsanérrendszert egyébként szabadalmaztatták is, és csak remélhetjük, hogy hamarosan viszont láthatjuk tényleges laptopokban is.