Egy újabb halálos baleset bizonyítja, hogy nem szabad mindig hinni a GPS-nek

2024 / 11 / 30 / Pőcze Balázs
Egy újabb halálos baleset bizonyítja, hogy nem szabad mindig hinni a GPS-nek
Három ember halt meg Indiában, miután a Google Térkép egy befejezetlen hídra irányította őket.

Hiába emelik ki a navigációs programok, az autónkban és a mobiltelefonunkban egyaránt, hogy ne higgyünk feltétel nélkül annak, amit javasolnak, az esetek döntő többségében hibátlanul működnek, így elkényelmesedünk, és jobban bízunk a szoftverekben, mint a saját érzékszerveinkben és gondolkodásunkban. Különösen éjszaka, ismeretlen utakon. Ez történhetett India legnépesebb államában, Uttar Pradesben, Faridpur városa mellett, ahol

egy fékész hídra terelt egy taxit a Google navigációs alkalmazása.

A Gizmodón olvasható hír szerint mindez késő éjjel történhetett, hiszen a környékbéliek csak másnap reggel vették észre a vízbe zuhant autót és a három holttestet. A rokonok a Google-t és az út karbantartóit egyszerre tartják felelősnek: szerintük hiba volt arra navigálni a taxit, ahogyan hiba volt nem lezárni egy életveszélyes hidat is. A vállalat együttérzését fejezte ki, és megígérte, hogy segít a hatóságoknak az események tisztázásában.

Alig egy évvel ezelőtt írtunk a Rakétán egy hasonló esetről, amikor szintén a Google Térkép, szintén egy rossz hídon át vitt egy autóst; az az építmény már tíz éve volt használhatatlan állapotban. Akkor egy édesapa vesztette életét, miután éjszaka, a lánya születésnapi zsúrjáról hazafelé tartva, nem látta, hogy a híd valójában nincs ott. Tovább súlyosbította a helyzetet, hogy a helyiek ezt megelőzően többször jelezték a cégnek, hogy a szoftver felajánlja az életveszélyes útvonalat. A Gizmodo egy olyan esetet is felidézett, amikor egy nőt azután ütöttek el, hogy a program javaslatára átkelt egy négysávos autópályán.

A Google Térkép felhasználási feltételei ugyanakkor egyértelműen kikötik, hogy a program "térképadatainak, forgalmi adatainak, útvonalterveinek és egyéb Tartalmainak használata során a tényleges állapotok eltérőnek bizonyulhatnak a térképen látható eredményektől vagy tartalomtól, ezért járjon el körültekintően a Google Térkép/Google Earth rendszer használatakor, illetve a rendszert csak saját felelősségére használja. A tevékenységeiért és azok következményeiért minden esetben Ön viseli a felelősséget".

(Borítókép: Nasir Kachroo/NurPhoto via Getty Images)

Tíz éve összedőlt hídon navigálta át a férjét a Google Térkép, perel az özvegy A helyiek évekkel ezelőtt kérték a céget, hogy javítsa ki a hibát a rendszerében.


Felülmúlhatatlan karácsonyi tipp – ezzel biztosan nem lősz mellé
Felülmúlhatatlan karácsonyi tipp – ezzel biztosan nem lősz mellé
Az ideális ajándék praktikus, elegáns, és valóban hasznos – pont, mint a Braun S9 Pro+ elektromos borotva.
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.