Az állatok egészségéért felelős Sylvester.ai nevű cég ezért kifejlesztett egy alkalmazást, ami segít eldönteni, hogy a bársonytalpú éppen boldog vagy dühös ránk. Az applikáció a telefon kamerájával analizálja a cicák arcvonásait, és megpróbálja kitalálni, hogy éppen mit érezhet.
Az app a Tably nevet kapta, és ahogy arról a Mic és a Reauters is ír, még a mesterséges intelligencia sem tudja száz százalékos pontossággal megmondani, hogy valójában mi jár az állatok fejében, hanem az állatorvosok által kifejlesztett és használt Feline Grimace Scale (FGS), szabad fordításban Macska Fintor Skála segítségével megpróbálja minél pontosabban vázolni.
Az FGS lényegében egy tudományos mátrix, feltalálója Paulo Steagall, a Montreali Egyetem érzéstelenítésre és fájdalomkezelésre szakosodott állatorvos professzora, aki 2019-ben publikálta eredményeit a Nature tudományos szaklapban. A Sylvester.ai azóta társkapcsolatban áll két más teches céggel, az AltaML-lel és a The Bar G-vel, hogy olyan gépi tanulási képességeket fejlesszenek ki, amelyek segítenék az állattulajdonosoknak, hogy mesterséges intelligencia segítségével dekódolják macskáik nonverbális kifejezéseit.
He’s happy, but not when he’s wearing a costume
https://t.co/x03giQFrD1 pic.twitter.com/T9xwp3wEmf
— Sylvester.AI (@sylvester_ai) November 26, 2020
A fenti, illetve az alábbi Twitter bejegyzések olyan felhasználóktól érkeztek, akik már használják a programot: ahogy látható, a Tably úgy fogalmaz, hogy "94,99 százalék a valószínűsége, hogy a macskád nem boldog." Vagy épp ellenkezőleg: "94,18 százalék a valószínűsége, hogy a macskád boldog." Aki kíváncsi az applikációra, ezen a linken maga is megtekintheti.
.@sylvester_ai says mine's getting pretty mad about it too pic.twitter.com/iugaCe1vpb
— Harsh Sharma (@hs_174) December 5, 2020
(Fotó: Pixabay)