Ezen elv mentén fejlesztette ki legújabb modelljét az okosórákat gyártó Fitbit is: a termék kifejlesztésénél arra helyezték a hangsúlyt, hogy hogyan járulhatnának hozzá hatékonyabban felhasználóik mentális egészségéhez és a stresszkezeléséhez. A legújabb okosórájukat ezért úgy tervezték, hogy az a reggeli feladatok összeállításánál figyelembe veszi azt is, hogy viselője mennyire áll készen mentálisan és fizikálisan a sportolásra.
James Park, a Fitbit vezérigazgatója a CNN-nek beszélt arról, hogy a világjárvány alatt új értelmet nyert, hogy mit is jelent tulajdonképpen erősnek lenni. A legfontosabb, hogy figyeljünk a testünkre, és megtaláljuk az egyensúlyt az aktivitás és a pihenés között. Ahogy fogalmazott, időt kell szakítani a mentális és fizikai egészségünkre, és ha arra van szükség, tartani kell egy kis szünetet.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Az utóbbi időben lefejlesztett algoritmus ennek tükrében minden egyes reggel kiszámít egy pontszámot, amely figyelembe veszi az előző napi aktivitást és megerőltetést, azt, hogy viselője mennyire aludt jól az elmúlt napokban, méri a szervezet stresszfaktorait és ez alapján eldönti, hogy a regenerálódásra koncentráljunk (például jógával, nyújtással vagy mindfulness-gyakorlatok végzésével), vagy készen állunk-e a dinamikusabb edzésekre.
Az újítás célja, hogy a felhasználók megelőzhessék a túledzésből adódó problémákat és esetleges sérüléseket, miközben pontosabb visszajelzést ad a felhasználóknak arról, mire áll készen adott pillanatban a testük. Az ősszel érkező algoritmus hamarosan a régebbi Fitbit készülékeken is elérhető lesz.
(Fotó: Getty Images Hungary)