A Google mesterséges intelligencia fejlesztéséért felelős részlege, a DeepMind szerdán néhány rövid videót is megosztott az X-en, amelyek a Project Astra képességeit hivatottak bemutatni, ezek alapján pedig az új AI-asszisztens valóban olyan dolgokra lesz képes, amikről eddig nem is álmodtunk.
Az első videón az MI-nek egy meglehetősen kezdetleges rajzot mutattak egy Forma-1-es autóról, ám a chatbot gond nélkül felismerte, hogy mi látható a képen, majd miután a telefont közelebb tartva rákérdeztek, hogy mit csinálnak az autó egyes elemei (vagyis az első és a hátsó szárny), ezt is tökéletesen megválaszolta.
Giving Project Astra a little test drive. 🏎️ pic.twitter.com/9ENAlOwcA8
— Google DeepMind (@GoogleDeepMind) May 15, 2024
A második videóban egy nevezetes épületek vázlatait tartalmazó naplót mutattak a Project Astrának, amit gyorsan végigpörgettek a telefon kamerája előtt, ezután pedig megkérték a chatbotot, hogy nevezze meg az épületeket, amit az MI gond nélkül abszolvált.
How many iconic landmarks can Project Astra recognize in our travel journal? 📍 pic.twitter.com/O6s2B4a0IG
— Google DeepMind (@GoogleDeepMind) May 15, 2024
A harmadik videóban az MI-nek először Albert Einsteint kellett felismernie egy firka alapján, majd amikor rákérdeztek, hogy mit csinált a híres fizikus 1905-ben, a Gemini azonnal rávágta, hogy ekkor publikálta a speciális relativitáselméletet. Egy szintén nem túl kidolgozott rajz alapján a chatbot a fotoelektromos hatást is azonnal felismerte, amiről azt is elmondta hogy Einstein 1921-ben ennek a magyarázatáért kapta meg a Nobel-díjat. Ezután az MI-nek Isaac Newtonról is mutattak egy rajzot, akit a chatbot szintén habozás nélkül megnevezett, és azt is elmondta, hogy Einsteinhez hasonlóan ő is úttörő felfedezéseket tett a fizika területén.
With its advanced reasoning capabilities, our prototype agent Project Astra was able to identify a number of famous faces in science - from just a few drawings. ✏️ pic.twitter.com/dK4O8vpqQx
— Google DeepMind (@GoogleDeepMind) May 15, 2024