A Sierra Space a Blue Originnel karöltve évek óta fejleszti a saját privát űrállomását, amelynek egyik különlegessége, hogy felfújható modulokból áll, így a pályára állítása jóval költséghatékonyabb lenne, mint a hagyományos űrállomásoké. Hogy ez a gyakorlatban is működjön, ahhoz persze arra is szükség van, hogy a modul kibírja az alacsony Föld körüli pályán uralkodó körülményeket.
Amint arról korábban beszámoltunk, a NASA tervei szerint 2030 után a Nemzetközi Űrállomást kivonják a forgalomból, ezután pedig az űrügynökség privát cégek által épített űrállomásokon folytatná az alacsony Föld körüli pályán folyó kutatásokat. A NASA ennek érdekében több projektet is támogat, a Blue Origin és a Sierra Space által tervezett Orbital Reef űrállomás megvalósulására például eddig már több mint 172 millió dollárt áldoztak. A cég által kifejlesztett technológiát időről-időre tesztelik is, idén januárban pedig már egy teljes méretű modullal is kipróbálták, hogy milyen nyomásnak tud ellenállni. A nagyjából az ISS kapacitásának harmadával rendelkező modullal a második tesztet idén júniusban végezték el, és ahogy az az erről közzétett videón is látható (nagyjából az ötödik perc környékén), a Sierra Space technológiája igencsak jól vizsgázott. A modul 5,1 baros nyomásnál robbant darabokra, ami megegyezik a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén uralkodó nyomással, eszerint pedig a modul légmentes környezetben is megállná a helyét.
Shawn Buckley, a modul fejlesztéséért felelős csapat vezetője is elégedetten nyilatkozott a teszttel kapcsolatban, ami szerinte igazolta, hogy akár egyetlen misszióval is pályára tudnak állítani egy olyan űrállomást, aminek kapacitása megegyezik a Nemzetközi Űrállomáséval. A Sierra Space a tervek szerint jövőre megkezdi egy ennél is nagyobb, 500 köbméteres modul tesztelését, amelynek kapacitása már a fele az ISS teljes nyomás alá helyezett kapacitásának.