"India új hivatalos fizetőeszköze a bitcoin. A kormány hivatalosan megvásárolt 500 BTC-t és elosztja azt az ország minden lakosa között." Ha igaz lett volna, amit Narendra Modi fiókja állított, akkor fejenként mindössze hat forintot kapott volna az 1,3 milliárd indiai. Sokkal valószínűbb azonban, hogy néhányan inkább ráfizettek, ha hittek a bejelentésnek, és rákattintottak az abban szereplő, feltehetőleg adatokat gyűjtő vagy lopó linkre. Nem sokkal később aztán helyreállt a rend, Modi hivatala pedig azt kérte, hogy "Azokat a bejegyzéseket, amelyek abban a rövid időben keletkeztek, amíg a fiók kompromittálva volt, hagyják figyelmen kívül." A TechCrunch híre kiemeli, hogy a politikusnak hetvenhárommillió követője van, így az egyik legnépszerűbb szereplő a közösségi oldalon.
Another confirmation that the Twitter account of the Hon'ble PM shri #NarendraModi ji was hacked.#Bitcoin #Bitcon .
Original screenshot by @AdityaRajKaul . It's gone viral... pic.twitter.com/JYwHjjyHEx— Tehseen Poonawalla Official ?? (@tehseenp) December 11, 2021
Az esettel kapcsolatban a Twitter-szóvivője azt mondta, hogy "24 / 7 folyamatos kommunikáció zajlik a miniszterelnöki hivatallal, és a kollegáink megtették a szükséges lépéseket, hogy biztonságba helyezzék a fiókot, amint tudomást szereztek az esetről. Vizsgálataink alapján más fiókok nem érintettek a támadásban."
Az álhír azért is volt meglepő, mert India kormánypártjának nem túl jó a kapcsolata sem a közösségi oldalakkal, sem a kriptovalutákkal. Márciusban arról számoltunk be a Rakétán, hogy egy helyi törvénytervezet szerint akár tíz év börtönnel sújtható, aki kriptovalutákat bocsát ki, bányász vagy azokkal kereskedik. Ami pedig Modi a közösségi oldalakkal ápolt viszonyát illeti: betiltották a TikTokot, börtönnel fenyegették a nagy közösségi platformok munkatársait, ha nem adják át tüntetők adatait, sőt volt, hogy úgy tűnt, még a Facebookot is sikerrel cenzúrázták.