A Reutersre hivatkozva a The Verge számolt be az egyelőre csak tervezett szabályokról, amelyeket, ha benyújtanak, valószínűleg el is fogad a helyi törvényhozás. Az 1,3 milliárd lakosú országban nem csak birtokolni lesz tilos kriptovalutákat: nem lehet kibocsátani, bányászni és adni-venni sem.
A jelenlegi tulajdonosoknak fél évük lenne kiüríteni a digitális pénztárcáikat,
utána egy 2019-es kormányzati anyag alapján akár tíz év börtön is várhat a szabályszegőkre. A cikk emlékeztet rá, hogy már a kormány januárban ismertetett tervei közt is szerepelt a "privát kriptovaluták" betiltása, miközben más blockchain megoldásokat megtűrne Új-Delhi. A cél, hogy Kínához hasonlóan itt is bevezessenek egy, a kormányzat által irányított digitális fizetőeszközt.
A BJP kormány a kripto megoldások mellett a közösségi médiának is hadat üzent a közelmúltban: miután több-kevesebb sikerrel próbálták eltávolíttatni tüntetők posztjait a nagy közösségi platformokról, kötelezővé tették, hogy például a Facebook, a Twitter és a YouTube is nevezzen ki olyan helyi vezetőket, akik a törvény előtt felelnek a moderációs döntésekért, így akár bebörtönözhetők is, ha nem működnek együtt. A helyi kormánypárt másfél éve egy teljes régióban, Kasmírban hónapokig korlátozta az internet-hozzáférést, így ha valóban komolyak a kriptovalutákkal kapcsolatos terveik, valószínűleg azokat is megpróbálják majd mindenáron érvényesíteni. Azt, hogy a törvény mikor léphet életbe, egyelőre nem tudni.
(Borítókép: Ewan Kennedy/Unsplash)