A Honor megcsinálta a hajlítható telefonok iPhone-ját

2024 / 09 / 06 / Bobák Áron
A Honor megcsinálta a hajlítható telefonok iPhone-ját
A Honor hajlítható telefonja a valóságban is annyira kecses, mint amilyennek a számok alapján tűnt, így a termékkategória történetében most először fordult elő, hogy egy készülék nem csak közelíti egy hagyományos telefon dizájnját, de bizony a Honor Magic V3 sok mai csúcskészüléket feképnél is hagy kezelhetőség szempontjából.

Ezen persze alapvetően nincs mit csodálkozni, hiszen a Magic V3-at Kínában már június közepén bemutatták, így pontosan lehetett tudni, hogy a telefon mindössze 9,2 mm vastag es 226 grammot nyom, azaz méretben egy kategóriát képvisel olyan készülékekkel, mint a Honor Magic 6 Pro, a Samsung Galaxy S24 Ultra vagy a Xiaomi 14 Ultra.

Ugyanakkor más valamit tudni, és más a saját szemünkkel is látni. Szerencsére a Honor nem sokat várt a nemzetközi bemutatóval, így a napokban megrendezett berlini IFA kiállításon már mi is kipróbálhattuk a készüléket, ami Európában - így Magyarországon is - október elsején kerül majd a boltok polcaira. Ez alapján azt egész biztosan mondhatjuk, hogy a Magic V3 kezelhetőség szempontjából már abszolút hozza egy hagyományos okostelefon szintjét, ha pedig a külcsínt nézzük, akkor bátran kijelenthetjük, hogy a Honor készüléke dizájnban határozottan maga mögé utasít jó néhány mai flagship készüléket.

Bár néhány percnyi nyomkodással értelemszerűen nem sokat lehet megtudni arról, hogy egy telefon a hétköznapokban mennyire lesz használható, a gyári adatok alapján a Magic V3 esetében nem igazán kell tartanunk attól, hogy a szétnyitható, nagyobb kijelző miatt túlságosan súlyos kompromisszumokat kell majd kötnünk. A telefonban a legújabb, Snapdragon 8 Gen 3 processzort találjuk 12 GB RAM és - a hazai modell esetében - 512 GB tárhely társaságában, a 6,43 colos képátlójú, 2376x1060 pixeles, 120Hz-es LTPO OLED technológiájú előlapi kijelző minőségben tökéletesen megfelel egy mai csúcskategóriás telefonnak, es a belső, 7,92 colos, 2344x2156 pixeles, 120Hz-es LTPO OLED kijelzőről is ugyanez elmondható. A telefon hátlapi kamerarendszere egy 50 megapixeles főkamerából, egy 40 megapixeles nagy látószögű kamerából vaalmkntzegy 50 megapixeles periszkópos telefotó lencséből áll össze - utóbbival optikai zoommal 3,5x-ös, míg digitális zoommal akár 100x-os nagyítású képeket is készíthetünk.

A Magic V3-mal kapcsolatban emellett mindenképpen érdemes még megemlíteni, hogy a hajlítható telefonhoz képest méretes, 5150 milliamperórás szilícium-szén akkumulátort vezetékkel akár 66, vezeték nélkül pedig 50 wattos teljesítménnyel tölthetjük, emellett a tavalyi modellhez hasonlóan az idei készülék is IPX8 vízállósággal erre érkezik.

Ahogy fentebb említettük, a Magic V3 Magyarországon októberben kerül boltokba 800 ezer forintos áron, ami ugyan elsőre soknak hangzik, de ha azt nézzük, hogy a telefon Európában is 2000 euróért (787 ezer ft) debütált, ez az ár már egészen barátinak tűnik. Ez egyben azt is jelenti, hogy bár a Magic V3 európai ára valamivel magasabbról indul, mint a Samsung Galaxy Z Fold 6-é, a hazai piacon már a Honor készüléke lesz egy hajszállal olcsóbb, ha pedig az ugyanekkora tárhellyel ellátott hajlítható Samsunghoz viszonyítjuk, akkor a 80 ezer forintos különbség már egészen jelentősnek tekinthető.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Nagyon kellett már ez a megújulás a Samsung hajlítható kijelzős telefonjának A Galaxy Z Fold 6 használhatóbb előlapi kijelzőt kapott és átesett a kötelező hardverfrissítésen is, ugyanakkor a dinamikusan fejlődő konkurenciával szemben így is kicsit biztonsági játéknak érződik a Samsung részéről.


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.