A szöuli fővárosi kormány (SMG) eddig összesen hat kerületben helyezte el a kétségkívül egyedülálló okososzlopokat: hogy melyik milyen funkciót kapott, azt az aktuális kerület igényei döntötték el. Dél-Korea fővárosa ugyanakkor nem állna meg ennyiben, így többek között drónok, elektromos autók feltöltésére, valamint a parkolási szabálysértések észlelésére is képes eszközöket tesztelnének.
A vezetés ugyanis drónokat vetne be a lehetséges természeti katasztrófák, valamint a sürgősségi mentések folyamatos figyelésére. Az autonóm járművek az oszlop felső részéhez kapcsolódnának, ahol aztán egyrészt újratöltenék magukat, másrészt ez idő alatt adatokkal látnák el a városvezetést. A Cities Today információi szerint a projekt jelenleg tervezési fázisánál jár, az okosmegoldás célja pedig egyrészt a költségcsökkentés, másrészt a katasztrófahelyzetek megelőzése.
A napraforgóról mintázott ház mindig arra fordul, amerről süt a nap
Ezzel pedig meg is oldja a napelemek egyik nagy hátulütőjét.
Lee Won-Mok, az SMG intelligens várospolitikáért felelős főigazgatója szintén a Cities Today-nek beszélt arról, hogy az okososzlopok az alapfunkciók megtartása mellett segítik az összetett közúti adottságok egységesítését, valamint "okosítását". Ez egyszerre jelentene nagyobb közbiztonságot és kényelmet a lakosság életében. Emellett a drónok és elektromos járművek töltőállomásaként is funkcionálnak, így egy lépéssel közelebb kerülnek ahhoz, hogy okosvárossá váljanak.
(A fotó illusztráció, forrása: Getty Images Hungary)
További cikkek a témában:
Szenegálban tervezik Akon Cityt, az afro-futurisztikus okosvárost, ahol kriptopénzzel fizetnek a lakosok
Az R&B énekes Akon valódi Wakandát szeretne létrehozni, ahol a lakók az Akoint, az általa kiadott kriptovalutát használják majd. A városban ingyenes iskola és kórház is fog működni, de az üveg és acél felhőkarcolók elsősorban a tehetős szenegáliaknak nyújtanak otthont.
A jövő odaát van: akvapóniás légtisztító felhőkarcoló, óriás kertekkel Sencsenben
A globális pandémia és a gazdaság lassulása ellenére, a világ nagyvárosaiban elképesztő építészeti tervekkel, lendületesen épülnek a jövő okosvárosai, hatalmas léptékekben, fejlett, környezet-, és emberkímélő, egészségbarát technológiával.
Nevada kormányzója lehetővé tenné a technológiai cégeknek, hogy miniállamokat hozzanak létre
Saját adótörvények, saját rendfenntartó erő is szerepel a javaslatban, amit pénteken nyújtottak be.
Ha tetszett ez a cikk, kövess minket a Facebookon is!