Így néz ki a Leány gyöngy fülbevalóval a kereten túl, legalábbis egy mesterséges intelligencia szerint

2022 / 09 / 06 / Pőcze Balázs
Így néz ki a Leány gyöngy fülbevalóval a kereten túl, legalábbis egy mesterséges intelligencia szerint
Két mesterséges intelligencia (MI) egyszerre mutatott rá, hogy hogyan forgatja fel a technológia a művészetről alkotott képünket. Egy vicces kedvű művész első helyezett lett a Midjourney nevű rendszerrel készült alkotásával, míg a DALL-E már azt is kitalálja, hogyan nézhet ki a Mona Lisa vagy a Leány gyöngy fülbevalóval a kereten túl.

Az elmúlt időszakban egyre-másra érkeznek a különösebbnél különösebb MI-hírek a Rakétára: az öntudatra ébredéstől az egyetlen képkockából készített videókon át a villanyszámla csökkentéséig. Most pedig mintha a művészet lenne soron. Először az Ars Technica írt arról, hogy a Midjourney nevű szoftver segítségével díjat nyertek az Egyesült Államok Colorado államának képzőművészeti kiállításán. Jason Allen digitális média-művész ugyanis nem egyedül indult a "digitális művészet / digitálisan manipulált fotó" kategóriában: társáról, a szavakkal vezérelhető, képalkotásra létrehozott MI-ről mi is írtunk korábban, sőt, kipróbáltuk, hogy hogyan festené meg a Toldit. Allen szintén nem tett mást, mint adott pár parancsot a szoftvernek, majd fogta, feljavította a kapott alkotást, vászonra nyomtatta és beadta zsűrizésre augusztus elején.

A többi már történelem. Illetve művészettörténet.

Mindeközben az Elon Musk támogatásával alapított OpenAI-nál sem tétlenkedtek. A The Verge-ön arról írnak, hogy DALL-E nevű MI-jük a "hozzáfestés" funkció segítségével próbálja meg kitalálni, hogy mi lehet egy kép, mondjuk egy többszáz éves mestermű eredeti határain túl. A cég által nyilvánosságra hozott példában Johannes Vermeer híres portréja, a Leány gyöngy fülbevalóval tárul elénk úgy, mint még soha: az eredetileg válltól a feje tetejéig látható szereplő teljes felsőtestét, sőt, még a szobáját is megnézhetjük.

Ugyan figyelemreméltó, hogy a szoftver milyen ügyesen követi a festő stílusát, de fontos megjegyezni, hogy DALL-E szintén nem egyedül dolgozik; ebben az esetben egy August Kamp nevű művész segített abban, hogy folyamatosan javítgatta, amit a rendszer "elképzelt". De lehet, hogy ha ügyesen tanul az MI, jövőre már benevez egyedül egy versenyre, és mint látjuk, még esélye is lehet az első helyre.

(Borítókép: OpenAI)

Infravörös technológiával fejtették meg A sikoly című festmény „őrült” üzenetét Valaki ceruzával különös szöveget írt Edvard Munch A sikoly című képére – az infravörös technológiának hála immár azt is tudjuk, hogy ki.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A META AI-ja azt állítja, gyereke lett
A META AI-ja azt állítja, gyereke lett
Aki ráadásul egyszerre nagyon tehetséges és fogyatékkal élő is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.