Így rejthetünk el kényes tartalmú fotókat és videókat a Google Fotókban

2021 / 07 / 14 / Perei Dóra
Így rejthetünk el kényes tartalmú fotókat és videókat a Google Fotókban
A zárolt mappába helyezett elemek ezután nem látszódnak majd sem a Google Fotók alkalmazásnak a fotókat megjelenítő területén, sem az emlékek között, sem pedig a keresésekben és az albumokban, illetve nem lesznek elérhetőek az eszközön lévő többi olyan alkalmazásban sem, amely hozzáfér fotókhoz és videókhoz.

Mielőtt rátértnénk a lényegre, fontos információ, hogy ez a lehetőség csak Pixel 3 és újabb eszközökön áll rendelkezésre, illetve ha valakinek megadjuk/megadtuk okostelefonunk képernyőzárát, akkor az a személy a zárolt mappát is bármikor elérheti.

Állítsunk be zárolt mappát

Először is nyissuk meg a Google Fotók alkalmazást, keressük meg a "Könyvtár", azon belül a "Segédprogramok", majd a "Zárolt mappa" fület. Kattintsunk a "A Zárolt mappa beállítása" elemre. Ezután megjelenik előttünk egy útmutató, amivel feloldhatjuk az eszköz zárolását. Ha üres a mappa, akkor az „Itt még nincs semmi” felirattal találkozhatunk. Amennyiben pedig még nem állítottunk be képernyőzárat a Pixel készüléken, először ezt kell megtennünk, és csak utána használhatjuk a zárolt mappát. A képernyőzár beállításához itt kaphatunk segítséget.

Így menthetünk közvetlenül a Pixel kamerájáról a zárolt mappába

Nyissuk meg a Pixel kamera alkalmazását, majd koppintsunk a jobb felső sarokban a "Fotógaléria", ezen belül a "Zárolt mappa" opcióra. Ha úgy készítünk fotókat, hogy előtte bekapcsoljuk a zárolt mappát, akkor az alkalmazás automatikusan a zárolt mappába menti őket.

Fotók és videók áthelyezése a zárolt mappába

Elöljáróban szintén fontos információ, hogy a fájlok felhőbeli biztonsági másolatait a rendszer törli. Válasszuk ki azokat a fotókat és videókat, amelyeket a zárolt mappában szeretnénk tárolni. Koppintsunk a jobb felső sarok "Továbbiak", "Több", majd "Áthelyezés a zárolt mappába" lehetőségre. Nyomjunk rá az "Áthelyezés" gombra. Ha a lomtárba helyezett fotókat és videókat szeretnénk áthelyezni a zárolt mappába, akkor először állítsuk vissza azokat a lombtárból.

Nem mindegy, hogy archivált vagy zárolt

Elsőre könnyű összetéveszteni, de amíg az archivált elemek továbbra is láthatók lesznek, ha a Google Fotókban keresünk, addig a zárolt mappa elrejti, és az eszköz képernyőzárával védi azokat.

Mit lehet, és mit nem lehet tenni a zárolt mappa elemeivel?

Áthelyezhetőek a zárolt mappán kívülre, vagy végleg törölhetőek. Az alábbi dolgokat azonban nem tehetjük meg velük, különben könnyen láthatóvá válhatnak mások számára: nem adhatjuk hozzá az elemeket sem albumokhoz, sem kinyomtatandó fotóalbumokhoz; nem készíthetünk biztonsági másolatot; nem szerkeszthetjük a fájlokat; nem oszthatjuk meg más alkalmazásokkal, például az Instagrammal vagy a Facebookkal, és lomtárba sem tehetjük azokat.
Nem nézhetjük meg az olyan fotókat és videókat, amelyet a telefon nem tud az eredeti formátumában vagy felbontásában megjeleníteni.

Végezetül érdemes tudni, hogy a zárolt mappába áthelyezett fotókat és videókat a rendszer eltávolítja a meglévő emlékekből és fotónyomat-megrendelésekből. Nem jelennek meg ezenkívül a Google okoskijelzőin, például a Nest Hubon és a Chromecaston. Legfőképp pedig legyünk türelemmel, mert akár hatvan percbe is telhet, mire a beállítás élesedik az áthelyezés után.

(Forrás: Gizmodo, fotó: Unsplash/Daniel_Romero)

További cikkek a témában:

Bőrbetegség-felismerés, hologramfülke, Apple Watch kihívó - ezeken dolgozik a Google Összegyűjtöttük az éves fejlesztői konferenciájuk legfontosabb bejelentéseit.

Egy új alkalmazás felismerhetetlenné teszi a képeinket - de csak az arcfelismerő szoftverek számára A 21. század egyik nagy kérdése, hogy mit kezdjünk az arcfelismerő szoftverekkel, és bár a technológia nyilvánvalóan legalább annyi jó dologra is használható, mint rosszra, érthető, ha az emberek nem szeretnék, hogy egy adatbázisban egyszer csak megjelenjenek a Facebookra feltöltött profilképeik anélkül, hogy erre engedélyt kérnének tőlük, vagy akár csak értesítenék őket.

Mit csináljunk, ha elfogyott a hely a mobilunkon? Van jobb megoldás a képek törölgetésénél.


Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.