Kétszáz dollár lesz a Xiaomi legolcsóbb 5G-s telefonja

2021 / 03 / 04 / Bobák Áron
Kétszáz dollár lesz a Xiaomi legolcsóbb 5G-s telefonja
A kínai gyártó almárkája, a Redmi ma mutatta be a legújabb okostelefon-szériáját, ami hamarosan Magyarországra is elhozhatja az igazán olcsó 5G-képes telefonokat.

A 2019 óta már külön almárkaként létező Redmi csütörtökön négy különböző Note 10 modellt mutatott be, amelyek közül kivételesen nem a legdrágább, hanem éppen a legolcsóbb tűnik a legizgalmasabbnak: a Redmi Note 10 5G legolcsóbb változatának ugyanis a nemzetközi árazása 199 dollár lett, ami azt jelenti, hogy nagyjából hatvanezer forintért fog boltokba kerülni. Bár a Xiaomi a készülék magyarországi árát még nem közölte, az így is biztosra vehető, hogy a 4GB RAM-mal és 64 GB tárhellyel érkező telefon messze a legolcsóbb 5G-képes telefon lesz itthon, ami amúgy éppen egy másik Redmi-telefontól, a Note 9T-től veszi át a stafétát.

A Note 10 5G a műszaki leírását nézve egy ízig-vérig középkategóriás készülék, amelyben a Magyarországon kevésbé ismert MediaTek processzorát, a Dimensity 700-at találjuk. Ez egy 7 nanométeres gyártástechnológiával készülő chip, amely teljesítményben nagyjából a négy évvel ezelőtti csúcskategóriás processzorokkal mozog egy szinten, de a modernebb gyártástechnológia miatt vélhetőleg kevesebbet fogyaszt, és persze 5G-adatkapcsolattal is rendelkezik. A Note 10 5G ezen túlmenően is ígéretes telefonnak tűnik, a 6,5 colos kijelzője például 90Hz-es képfrissítésre képes, ami szintén ritkaság ebben a kategóriában, a 48 megapixeles főkamera mellett pedig egy 2 megapixeles makró és egy szintén 2 megapixeles mélységérzékelő lencsét is találunk a hátoldalán. A telefon másik erőssége az üzemideje lehet, hiszen a telefonban egy 5000 milliamperórás akkumulátor van.

A legújabb Redmi-sorozatból a másik készülék, amit érdemes kiemelni, a Note 10 Pro. Ez a telefon 8 GB RAM-ot és 128 GB tárhelyet kapott, valamint a csúcskategóriás Snapdragon-processzor helyett "csak" Snapdragon 732G chip van benne, viszont a 329 dolláros (azaz kábé százezer forintos) ára ellenére meglepően sok olyan tulajdonságot tud felmutatni, amit csak a jóval drágább, csúcskategóriás telefonok. Ilyen például a 108 megapixeles főkamera, ami mellé 8 megapixeles nagy látószögű, 5 megapixeles makró és 2 megapixeles mélységérzékelő lencse társul, vagyis a specifikációjában tulajdonképpen megegyezik a drágább Xiaomi-készülékek, például az Mi 11 kamerarendszerével. Szintén hasonlóság a két telefon között, hogy ez is 120Hz-es képfrissítésű AMOLED kijelzőt kapott, az akkumulátora pedig valamivel még nagyobb is, 5020 mAh-os. A Redmi Note 10-sorozat további érdekessége, hogy mindegyik modell jack-csatlakozóval érkezik, noha ez a technológia a csúcskategóriás telefonokból mára teljesen kikopott.

További cikkek a témában:

Átveheti a Xiaomi a Huawei helyét a mobilpiacon? A kiváló ár-érték arányú készülékeiről ismert Xiaomi a tavalyi évhez hasonlóan idén is egy olyan telefont mutatott be az év elején, aminek az ára alig marad el a nagy gyártók csúcskészülékeitől, azonban az Mi 11 esetében ennek már sokkal több értelme van.

Több méteres távolságból is tölthetők lesznek a Xiaomi telefonjai A gyártó olyan technológiát mutatott be, amellyel akár a szoba másik feléből is tölthetők a telefonok, okosórák, fitneszkarkötők.

Csúcskategóriás telefonok 250 ezer alatt - melyik mit tud? Összehasonlítottuk a Xiaomi és a OnePlus legújabb csúcsmodelljét, amelyeknek idén váratlanul erős mezőnyben kell helytállniuk. Vajon mire megy a Xiaomi Mi 10T Pro és a OnePlus 8T a Samsung, a Huawei és az Apple ellen?


Hiánypótló funkcióval bővült a világszerte használt magyar szoftver
Hiánypótló funkcióval bővült a világszerte használt magyar szoftver
A memoQ az egyik legnépszerűbb fordítástámogató szoftver a szakmabeliek körében, a 10.1-es verzió óta pedig a szoftver webes változata már a képernyő-felolvasó programokkal is kompatibilis, így biztosítva, hogy a vakok és gyengénlátók is önállóan, külső segítség nélkül tudják használni a szolgáltatást.
550 billió művelet másodpercenként – Íme a világ első, teljesen elektromos robotja!
550 billió művelet másodpercenként – Íme a világ első, teljesen elektromos robotja!
A kínai robot bár önmagában is igen elképesztő képességekkel rendelkezik, de mégiscsak egy első lépés – Kína ugyanis már jövőre tömegesen gyártana robotokat, 2027-ben pedig már gondolkodásra és akár “alkotásra” is képes humanoid gépek is futószalagra kerülnének.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.