Bár a távoli töltési technológiával évek óta kísérleteznek, az Energous például már 2015-ben bemutatott egy ilyen eszközt WattUp néven, az ilyen eszközök a mai napig csak prototípusként léteznek. A ma már igen elterjedt induktív vezeték nélküli töltéssel ellentétben, ahol az eszközök egy mágneses mezőben töltődnek, ennek a technológiának nagy előnye, hogy a telefonnak nem kell közvetlenül a töltőn lennie, hanem akár méterekre is lehet tőle.
A Xiaomi Mi Air Charge technológiája pontosan ezt teszi lehetővé, a gyártó állítása szerint akár 5 wattal töltve a készülékeket.
Ez azt jelenti, hogy amint belépünk a szobába, a telefonunk automatikusan elkezdi tölteni magát, vagyis ideális esetben soha többé nem kell odafigyelnünk rá, hogy mennyire van feltöltve a telefon akkumulátora.
A Xiaomi a telefonok mellett az okosórákat és fitneszkarkötőket említi, amik kompatibilisek lesznek a technológiával, de hosszabb távon úgy tervezik, hogy akár hangszórókat, lámpákat is lehet majd vele vezeték nélkül üzemeltetni. Az Air Charge 144 antenna segítségével rendkívül magas frekvenciájú, milliméteres elektromágneses hullámokat bocsát ki, amelyet a készülékekbe épített 14 antenna fogad, majd alakítja őket egy egyenirányító áramkörrel elektromos árammá. A töltőben egy ötfázisú interferenciaantenna is helyet kapott, aminek a segítségével az Air Charge meg tudja határozni, hogy fizikailag pontosan hol van a készülék.
Ahogy a fentiekből is látszik, ahhoz, hogy egy telefon tölthető legyen az új technológiával, több olyan alkatrészre is szükség van, ami a mai telefonokban még nem található meg, a Xiaomi pedig a The Verge-nek azt nyilatkozta, hogy az idei készülékeik még biztosan nem fogják támogatni ezt a fajta töltést. Hogy az Air Charge mikor és mennyiért kerülhet piacra, arról egyelőre nem adtak tájékoztatást.