Kína küldetést indít a Nap megfigyelésének céljával

2021 / 01 / 24 / Justin Viktor
Kína küldetést indít a Nap megfigyelésének céljával
Kína nagy erőkkel halad előre űrprogramjával. Több szondát küldtek a Hold felszínére, saját Föld körüli pályán keringő űrállomásukon dolgoznak, és nemsokára leszállhatnak a Marsra is. Most egy, a Nap megfigyelését célzó küldetést jelentettek be.

A tervezett misszió Advanced Space-based Solar Observatory (ASO-S) névre hallgat, és 2022 első felében indul. Célja központi csillagunk 24 órás folyamatos megfigyelése, a Nappal szinkron pályáról, 720 kilométerrel a Föld felett, legalább 4 éven keresztül, közölte a Xinhua állami hírügynökség.

A hivatalos közlések szerint a szonda célja az űridőjárás vizsgálata, különös tekintettel a napviharokra, amelyek komoly pusztítást okozhatnak az érzékeny tudományos berendezésekben a Földön és a Föld körüli pályákon keringő eszközökben. A Xinhua szerint az ASO-S képes lesz előrejelezni a napviharokat legalább 40 órával az érkezésük előtt, előre jelezve a várható károkat is.

A kutatók becslései szerint Napunk tevékenysége új 11 éves ciklusba léphet idén, ami 2024-ben és 2025-ben éri majd el csúcspontját, és a kínai misszió részletes megfigyeléseket készíthet erről a tevékenységről.

Az 1960-as évek óta világszerte több mint 70 napkutató műholdat állítottak már pályára.

A bejelentett misszió szeretné felszámolni Kína lemaradását a területen, a küldetés során három tudományos eszközt is Föld körüli pályára állítanak: egy röntgen-képalkotó berendezést, hogy nyomon kövessék a Nap mágneses mezőinek változásait, egy mágneses detektort és egy naptávcsövet.

A hírről a South China Morning Post számolt be.

(Forrás: SCMP Kép: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Kína novemberben fellövi az első űrbányász robotot Novemberben újra útjára indulhat a Hosszú Menetelés kínai rakéta fedélzetén az első űrbányász robottal, melyet a pekingi Origin Space magánvállalat juttat az űrbe.

Kína saját űrállomást épít, három küldetést is bejelentettek Nemrég, tavaly december végén tért vissza a Földre a Csang'O-5 kínai űrhajó a fedélzetén két kilogrammnyi holdkőzettel, a júliusban indított űrhajójuk pedig már 400 millió kilométert megtett és űrszondájuk májusban landolhat a Mars felszínén. Ez azonban nem elég, Kína hamarosan három új űrküldetést indít, mivel belevágnak saját űrállomásuk megépítésébe is.

Kína Csang'o-5 űrszondája leszállt a Holdra Sikerrel landolt a Holdon tegnap este a Csang'o-5 kínai űrszonda. Az űrszondát november 23-án lőtték fel, a célja kőzetminták begyűjtése a Hold eredetének és kialakulásának jobb megértése érdekében.


 


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.