Lenyomták a postások a drónokat a németeknél

2021 / 08 / 17 / Perei Dóra
Lenyomták a postások a drónokat a németeknél
A Drone DJ és a Freight Waves is beszámolt a hírről, amit a DHL szóvívője is megerősített.    

Az első csomagkihordó DHL drónnal 2013-ban végeztek tesztrepülést, amikor is a jármű átrepült a Rajna felett, megtett egy kilométert, majd sikeres landolást hajtott végre. A drónt a földről irányították, útvonalát pedig úgy jelölték meg, hogy a vezérlő mindvégig követhesse azt.

Furcsa jövőbe vezethet a Vivo szabadalma: mini drónnal repül ki a kamera az okostelefonból Képzeljük el a világot, ahol minden telefonhoz szabadon röpködő miniatűr drónok tartoznak, hogy a szelfizés élményét új szintre emeljék.

További három évbe telt, hogy a cég az Alpok egy elszigetelt helyére egy harmadik generációs fejlesztésű drónnal odaküldött egy önvezető drónt. Az eredeti tervek szerint a járműveknek a nehezen megközelíthető helyekre (például baleset vagy katasztrófa helyszíne) kellett volna különböző, gyógyszereket és vagy élelmet tartalmazó szállítmányokat eljuttatni, mégpedig a lehető leggyorsabban.

Vége a dalnak

A DHL azonban jobbnak látta felfüggeszteni a kísérletezést, mert az eszköz pozitív hozadékai ellenére számos technikai problémát nem sikerült megoldaniuk.

Így tehát a drónos kézbesítés jelenleg biztosan nem alkalmas arra, hogy jól működő szolgáltatás lehessen.

Az újítás továbbá üzleti oldalról sem bizonyult jó döntésnek, a magas költségek miatt ugyanis nincs rá megfelelő mértékű kereslet. A gyorsaság pedig önmagában nem garancia a sikerhez, hiszen ilyesmiért az emberek csak akkor fizetnek, ha valóban vészhelyzet van.

Az Amazon szintén 2013-ban kísérletezett ilyesmivel, pontosabban a Prime Air nevű projekttel, amit aztán a cég nem sokkal később felfüggesztett. Bár a DHL drónjai egyelőre még forgalomban vannak, de már ketyeg az órájuk.

(Fotó: Unsplash/Nikita_rud)

További cikkek a témában:

Közel két méter széles járőrdrónokat kap a dubaji rendőrség A különleges drónhadsereg támogatásának köszönhetően egy perc alatt bármilyen vészhelyzetre reagálhatnak.  

Egyre jobban érik az első légitaxi-szolgáltatás elindulása A héten a Volocopter és a Joby Aviation is komoly eredményekről számoltak be, amelyek alapján reálisnak tűnik a 2023-as, 2024-es céldátum.

Sikoltozó embereket becserkésző drónokat fejlesztenek Elsőre talán hátborzongató ötlet, pedig alapvetően nagyon hasznos fejlesztésről van szó, mely egy nap akár életet is menthet.


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Tény, hogy a világ hadseregei pöfögik szét a legtöbb fosszilis tüzelőanyagot, mégis kicsit meglepő az ilyen cél, de a hidrogéncella nem csak a légkörnek tesz jót, katonai célokra is kifejezetten ideális.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.