Néhányat kattintottam az oldalon, és máris egy rendkívül idétlen, de legalább ugyanennyire szerethető karakterrel ugráltam a sivatagban. Először mindenféle lebegő ikont kellett összeszednem, amit valószínűleg minden hatéves ügyesebben oldott volna meg, mint én, miközben megtanultam, hogy mik is ezek a nagyobb odafigyelést igénylő titkok, amelyeknek a Kincses Toronyban a helyük. Később a tornyot úgy tudtam csak megvédeni a hackerektől, vagyis a hozzám hasonlóan idétlen, de nem igazán szerethető karakterektől, hogy egyre nehezebb jelszavakat állítottam be minden egyes bástyán. Először csak a hosszúakat, aztán a kis- és nagybetűt is tartalmazókat, végül azokat kellett kiválasztanom, amelyekben szimbólumok is voltak. Majd mielőtt a következő pályára léphettem volna, a biztonság kedvéért számot kellett adnom az épp megszerzett tudásomról.
A Google a négy éve indított platformmal abban szeretne segíteni az iskolás korú gyerekeknek és családjaiknak, hogy felelősen navigáljanak az interneten.
Az álhírekkel és a félrevezetéssel már 2019 óta foglalkozik az oldal, most pedig a TechCrunch arról írt, hogy a tananyagba bekerült az online játék - hiszen a fiatalok sokszor ilyen platformokon keresztül lépnek kapcsolatba egymással -, de az internetes videók és a keresők találatainak értelmezése is. Arra is felkészítik a diákokat, hogy mi alapján jöhetnek rá, hogy az, akivel vagy aki ellen játszanak, valójában kicsoda.
A programot a Google felkérésére a New Hampshire-i Egyetem gyerekek sérelmére elkövetett bűnügyeket kutató központja értékelte, később pedig több civil szervezetettel együtt alakították ki a végleges tananyagot. Az oldal harminc országban, így itthon, magyarul is elérhető.
(Borítókép: Getty Images)