A Re; memory nevű szolgáltatás alapötlete hasonlít ahhoz, amit a Black Mirror című sci-fi sorozat egyik részében láthattunk, azzal az igen jelentős különbséggel, hogy a DeepBrain AI fizikailag nem alkotja újra az embereket. Az elhunytról a róla készült videók és hangfelvételek alapján hoznak létre egy virtuális másolatot, amelynek gesztusai, arckifejezései és a hangja is megegyezik a mintaként szolgáló emberével. A digitális avatar a beszédfelismerésnek és a természetes nyelvi feldolgozásnak köszönhetően kommunikálni is tud az élőkkel, így a cég ígéretei szerint azok valóban úgy érezhetik, mintha az elhunyt személlyel beszélgetnének - írja az Interesting Engineering.
A DeepBrain AI egyedi megrendelésre egy 30 perces beszélgetést biztosít az általuk modellezett emberekkel, amire egy kifejezetten erre a célra kialakított teremben kerül sor, ahol az elhunyt egy 10 méteres képátlójú képernyőn jelenik meg a hozzátartozók számára. Ha valaki nem ragaszkodik az interaktív élményhez, igény szerint arra is van lehetőség, hogy az avatar csak egy szöveget mondjon el, például egy születésnapi vagy más alkalomra készült köszöntő formájában.
A néhány nap múlva kezdődő CES technológiai kiállításon is díjazott technológiát a DeepBrain AI egyébként nem kizárólag a holtak "feltámasztására" használja, a tavalyi év elején például Dél-Korea jelenlegi elnökét, Jun Szogjolt is bedigitalizálták hasonló módszerrel, aki így képes volt virtuális formában is válaszolni a választókban felmerült kérdésekre.