Az Amir Siraj és Avi Loeb, a Harvard-Smithsonian Asztrofizikai Központ munkatársai által vezetett megfigyelés során a szakemberek csapatukkal megfigyelték, hogy a csillagközi objektumok előfordulása az általuk véltnél gyakoribb lehet.
Olyannyira, hogy a Naprendszer külső tartományában található Oort-felhőben például több lehet az idegen égitest, mint a helyi.
Siraj szerint a Borisov üstökös 2019-es felfedezése előtt fogalmuk sem volt arról, hogy mennyi hasonló eredetű égitest lehet a Naprendszerben, mindenesetre kevesebbre tippeltek, mint ami most bebizonyosodott. Aktuális eredményeik ugyanis azt mutatják, hogy a csillagközi objektumok száma meglepően magas lehet.
Egyelőre azonban biztosan nem lesz egyszerű feltérképezni ezeket, mivel a kutatók szerint a technológia fejlettsége még nem tart ott, hogy több ilyen égitestet is megpillanthassanak. Ott van például a már említett Oort-felhő, ami egyrészt nagyon távol esik a Földtől, másrészt kifejezetten sötét, emiatt meglehetősen nehéz megfigyelni. A kutatók ugyanakkor nem zárják ki annak a lehetőségét, hogy bizonyos üstökösök közelebb is elhaladnak. Reményeik szerint idővel többet is megtudhatnak a rejtélyes objektumokról.
(A borítókép az Oort-felhőt ábrázolja, forrása: Wikimedia Commons)