A Spotról, a robotkutyáról elhíresült Boston Dynamics ezzel hivatalosan is a Hyundai Motor Group része lett. A Boston Dynamics a Massachusettsi Műszaki Egyetem leágazásaként jött létre 1992-ben, majd a Google felvásárolta őket 2013-ban. Négy évvel később a Google eladta a céget a japán SoftBanknak. A koreai vállalat pedig most 1,1 milliárd dollárért a döntéshozatali többséghez bővel elegendő 80 százalékát szerezte meg a Boston Dynamicsnak. A maradék 20 százalék marad a SoftBanknál annak egy leányvállalatán keresztül. A két cég között a tárgyalások tavaly novemberben kezdődtek, és az üzlet véglegesítésére 2021 nyarán kerülhet sor – számol be róla az Engadget.
A nyilatkozat szerint a Hyundai azért döntött a felvásárlás mellett, mert a Boston Dynamics a nagy teljesítményű, észleléssel, navigációval és intelligenciával felszerelt robotokkal kapcsolatos több kulcsfontosságú technológiát is birtokol. Ráadásul a Boston Dynamics székhelye nem meglepő módon Boston, valamint a Szilícium-völgy, aminek köszönhetően könnyebb vezető szakembereket megszerezni, és együttműködni a lehetséges partnerekkel.
A Hyundai számára azért fontosak a fent említett technológiák, mert a vállalat robotokkal bővítené a kínálatát. Ez jelenleg főleg a logisztikában hasznosított robotokat jelenti. A Boston Dynamics híres robotkutyája, Spot nem csak internetes látványosság a YouTube-on, de elsősorban arra fejlesztették, hogy olyan körülmények közt teljesítsen feladatokat, amelyek az emberek számára már túl montonok, nehezek vagy veszélyesek lennének. De a vállalat már most több, raktárakba használatos technológiát is fejleszt, a raktári mobil robotjukat például 2021-ben jelenthetik be. A Hyundai-t azonban a humanoid robotok is érdeklik, mivel a jövőben akár ápoló-robotokat is piacra dobnának. A Boston Dynamics porfóliójában pedig ilyen gépek is akadnak, mint a kézenállásra és látványos parkour-mozdulatokra is képes Atlas.
Ugyanakkor nem ez volt idén a legnagyobb üzlet, ami a SoftBankhoz köthető. A japán vállalat ősszel adta el a brit lapkatervezőt, az ARM vállalatot az Nvidiának. Az a 40 milliárd dolláros üzlet pedig átrendezheti a félvezetők globális piacát is.