Negyvennégy óra alatt elkészül egy komplett ház Japánban

2023 / 09 / 04 / Bobák Zsófia
Negyvennégy óra alatt elkészül egy komplett ház Japánban
A 3D-nyomtatással készült ház árát méghozzá a gyártó minél alacsonyabban igyekszik tartani, így csak 13 millió forintba kerül.

A japán Serendix 3D-nyomtatással készült házak gyártásával foglalkozik, amelyekkel az ország lakóinak lakhatási nehézségeit igyekszik redukálni: a gyorsan elkészíthető házakat ugyanis olyan alacsony áron tervezik értékesíteni, hogy azok is hozzájuthassanak, akik egy nagyobb (és nem 3D-nyomtatott) ingatlant nem engedhetnének meg maguknak vagy akik idősebb korukra szeretnének kisebb, de mégis teljes értékű családi házba költözni. Egy demonstrációs célokból gyártott épületet már tavaly bemutattak - ennek az egységnek a nyomtatása csak 23 órát és 12 percet vett igénybe, de 10 négyzetméteres alapterülete miatt lakhatásra még kevésbé volt alkalmas.

A cég azóta továbbfejlesztette a gyártási metódusát és most már a valódi, tömeggyártásra és eladásra szánt darabokat készíti, amelyek a Fujitsubo nevet kapták és külsejük kacsakagylóra emlékeztet. A házak alapterülete körülbelül 50 négyzetméter és rendelkeznek minden fontos helyiséggel: konyha, nappali, fürdőszoba és hálószoba is tartozik hozzájuk. Az átlagos családi házakhoz viszonyítva kisebb méretű struktúra gyorsabb építési folyamatot jelent, így egy-egy ingatlant már 44,5 óra alatt elő lehet állítani, beleértve a 3D-nyomtatási folyamatot, az összeállítást és a tetőszerkezet megmunkálásának feladatát is.

A Serendix az első házakat egészen alacsony áron, 13 millió forintért fogja forgalomba hozni és a jelenlegi, öt nyomtatóra alapozó kapacitásával átlagban évente 250 házat tervez legyártani, de később már az évi 850 darab előállítását célozzák. A házak 3D-nyomtatása egyre nagyobb népszerűségre tesz szert nem csak Japánban, hanem szerte a világban: Mexikóban néhány éve egy teljes kis falut építettek fel ezzel a módszerrel, a marsi küldetésekre készülő asztronauták szintén 3D-nyomtatott modulokban élnek a Mars Dune Alpha területén és az ukrajnai Lvivben hamarosan megnyitják az első 3D-nyomtatással létrehozott iskolát.

(YankoDesign Fotó: Serendix)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.