Szuperautomatizált gyárat fejleszt a Volkswagen Kínában

2024 / 09 / 08 / Bobák Zsófia
Szuperautomatizált gyárat fejleszt a Volkswagen Kínában
A gyárban már egy kétlábú robotot is tesztelnek és bemutatták, milyen munkákat bíznak rá jelenleg.

A kínai állami tulajdonú FAW Group és a Volkswagen 1991-ben alapította meg a FAW-Volkswagen Automobile Co. vegyesvállalatot, ami Audi és Volkswagen gépkocsikat gyárt Kínában. A vállalat Csintaóban található telephelyén egy ambiciózus terv megvalósításán dolgoznak, egy teljesen automatizált gyár létrehozásán, ahol többek között humanoid robotokat is alkalmaznak majd. A terv kivitelezéséhez az UBTECH Robotics céggel júliusban kötöttek szerződést, aminek értelmében az üzemben elkezdik a Walker S robot tesztelését, ami különféle egyszerű feladatokat old meg, többek között csavarokat rögzít, alkatrészeket szállít és ellenőriz.

A Walker S eddigi működéséről az UBTECH közzé is tett egy rövid összefoglalót, ami alapján a robot főként olyan feladatkörökben kapott szerepet, amelyeket emberek is könnyedén el tudnak végezni, ilyen például az alkatrészek állapotellenőrzése. Ehhez hasonló munkákhoz ugyan nincs feltétlenül szükség bonyolult, kétlábú, emberszerű gépre, de a cég számára feltehetőleg fontos egy univerzális, minél többféle szerepre alkalmas robot kialakítása, hogy mindig az éppen aktuális helyszíneken tudják bevetni az automatizált gyárban.

A Walker S más példányai szintén nemrégen kezdték meg a munkát más autógyárakban, az elektromos járműveket készítő Niónál és a Zeekrnél, ahol első körben ugyancsak egyszerű feladatokat bíztak rájuk, mivel jelenleg a tesztfázisban még a robotok alkalmazási lehetőségeinek felmérése zajlik.

(Fotó: UBTECH)


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Tény, hogy a világ hadseregei pöfögik szét a legtöbb fosszilis tüzelőanyagot, mégis kicsit meglepő az ilyen cél, de a hidrogéncella nem csak a légkörnek tesz jót, katonai célokra is kifejezetten ideális.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.