A harmincas évei közepén járó Jamie Alleyne thai boksz edzést tartott az ausztrál nagyvárosban múlt kedden reggel, amikor egyszer csak egy rendőr lépett be az edzőterembe. Őt több kollegája követte, köztük egyenruhások és civil ruhások is. "Amikor mentők érkeztek az épület elé, akkor sz*rtam igazán össze magam" - idézi a férfit a 9to5Mac. Mindannyian azt kérdezték, hogy mi történik itt, illetve, hogy az edző miért hívta ki őket. A férfi azzal védekezett, hogy nincs is nála a telefonja.
A lap szerint véletlenek sorozata vezetett el odáig, hogy a rendőrség nagy erőkkel kivonuljon a konditerembe. Először is, Alleyne-en rajta volt az Apple Watch-a, amelyen be volt kapcsolva a hangasszisztens, Siri. Emellett a férfi folyamatosan "egy-egy-kettő, egy-egy-kettő" utasításokat adott a tanítványának, ami, ahogyan Magyarországon is, segélyhívó telefonszámként működik. Siri pedig tárcsázta a számot. Ha ez nem volna elég, az edző "jó lövés", "szép lövés" visszajelzésekkel dicsérte a vendégét, ami alapján a diszpécserek attól tartottak, hogy lövöldözéshez riasztják őket. Szerencsére nagyobb baj nem történt, az egyenruhások a kellő óvatossággal és higgadtsággal közelítették meg a helyszínt, ahogyan a fotókon is látszik, de az eset rávilágít arra, hogy az okoseszközeink sem mindig túl okosak.
Arról az elmúlt időszakban többször írtunk a Rakétán, hogy az okostelefon-szegmens, ahogyan egyre érettebbé válik, egyre nehezebben tud olyan újdonságokat bemutatni, amelyek valóban hírértékűek és megmozgatják a megfontoltabban költekező vásárlókat. Idén az iPhone-ok kevés újításának egyike a műholdas segélykérés volt. Amellett, hogy a nagy ütközéssel járó baleseteket automatikusan érzékelő rendszer egyszer megmentette egy szakadékba zuhant pár életét, a síelőknél sajnos sokszor tévesen érzékel vészhelyzetet és hívja fel a mentőket. De hasonló volt a helyzet pár éve, amikor az Apple Watch-ok túl sok mindenkinél vélték a pitvarfibrilláció jeleit felfedezni, ezzel terhelve a rendelőket, kórházakat.
(Borítókép: Daniel Cañibano/Unsplash)