A gigantikus, 77 méteres gyorsítórakéta célja, hogy a SpaceX Starship nevű űrhajóját végül pályára állítsa. A csillaghajó és a gyorsítórakéta együtt majdnem 122 méter magas lesz, majdnem 100 méterrel magasabb, mint a New-Yorki Szabadság-szobor.
A világ legmagasabb, legnehezebb és legerősebb folyékony üzemanyagú rakétájának számító Super Heavy várhatóan körülbelül 3700 tonna súlyú lesz, üzemanyaggal teljesen feltöltve, és körülbelül 73,500 kilonewton tolóerőt termel felszálláskor. A Starship, a SpaceX újrafelhasználható felső szakasza és 40 százalékkal rövidebb, mint a Super Heavy, és kevesebb, mint negyedannyi Raptor motorral rendelkezik, tolóereje pedig megegyezik a Falcon 9 első fokozatának tolóerejével.
Super Heavy Booster Number 1 construction continues in the High Bay. @NASASpaceflight pic.twitter.com/3neyVFMdze
— Jack Beyer (@thejackbeyer) February 1, 2021
A NASA SpaceFlight által kapott fotók masszív hengeres szerkezetet mutatnak, mely rozsdamentes acélból készült. A befejezett gyorsítórakéta körülbelül 30 Raptor motort fogadhat majd be, ami egy Falcon 9 rakéta tolóerejének tízszeresét adja le. A Teslarati szerint teljes teljesítményen működtetve a valaha gyártott legerősebb gyorsítórakétájává válhat.
A tesztrepülések előtt a Super Heavy prototípusoknak valószínűleg kriogén üzemanyag-tesztet is kell majd végezniük, akárcsak a Starship esetében.
A few months
— Elon Musk (@elonmusk) December 24, 2020
A SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk tavaly decemberben erősítette meg, hogy a vállalat Super Heavy gyorsítórakéta korai prototípusai alacsony magasságban végrehajtott teszteken esnek át néhány hónap alatt. A dolog ismerős lehet a Starship-tesztjeiből, de annak prototípusai sajnos folyamatosan felrobbannak.
(Forrás: Teslarati Kép: Tesla)