Kevin Salvadori, a Facebook hálózati befektetésekért felelős vezetője szerint az új kábelek mintegy hetven százalékkal megemelhetnék a Csendes-Óceánt átszelő mélytengeri kábelek összkapacitását, a projekt tervezett költségvetéséről ugyanakkor nem közölt érdemleges információkat. Arról viszont igen, hogy ha minden az elképzeléseik szerint halad, akkor a Google-lel, valamint az indonéziai XL Axiata telekommunikációs szolgáltatóval közösen kiépített Echo kábelt 2023-ra, míg az indonéziai Telin és a szingapúri Keppel vállalatokkal együttműködésben kihúzott Bifrost 2024-re lefektetik, és munkába állítják. Ehhez persze mindenekelőtt szükségük van még a megfelelő engedélyekre, jóváhagyásokra az illetékes törvényhozóktól.
Szintén a Reuters írt arról, hogy a kábelekre egész Indonéziában nagy szükség lenne, egy tavalyi felmérés szerint ugyanis a kétszázhetvenmillió főt számláló lakosságnak mindössze hetvenhárom százaléka rendelkezik lakossági internetkapcsolattal, a többség ráadásul erre is mobilhálózaton keresztül kapcsolódik.
Szélessávú online kapcsolata alig tíz százalékuknak van.
A Facebook és az Alphabet mindemellett közös, Pacific Light Cable Network (PLCN) projektjének fejlesztését sem függesztette fel: az összesen tizenkétezer-nyolcszáz kilométernyi vezetéket magába foglaló hálózat az elképzelések szerint az USA-t Tajvannal, a Fülöp-szigetekkel, illetve Hong Konggal kötné össze, a Facebook közelmúltbeli bejelentése alapján azonban az utóbbi megvalósítása meghiúsul, mégpedig az Egyesült Államok kormányzatának nemzetbiztonsági aggodalmai miatt. Hasonló okokból - ahogy arról a BBC is beszámolt - a tavalyi évben az Amazon is keresztbe tett egy San Franciscót Hong Konggal összekötő mélytengeri kábeltervezetnek.
(A fotó illusztráció, forrása: nara.getarchive.net)