A Blue Origin NS-25 missziójának keretében vasárnap újra utasokat vitt a cég az űrbe a New Shepard rakétával, köztük Ed Dwightot, aki annak idején, a hatvanas években jó úton járt afelé, hogy a NASA első fekete bőrű asztronautája lehessen, de végül mégsem választották be az űrhajósprogramokba. Dwight azonban a mostani utazás után egy elsőséget már a magáénak tudhat: egyelőre ő a legidősebb ember, aki valaha eljutott a világűrbe, kicsivel megelőzve William Shatnert, azaz a Star Trek Kirk kapitányát, aki 2021 okóberében szintén a Blue Originnel utazva érte el az űrt. Shatner a misszió idején 90 éves és 205 napos volt, Dwight a mostani úton körülbelül 90 éves és 250 napos.
Hagyományos űrutazáson, tehát az ISS-re vagy Föld körüli útra tartó programban ilyen idős űrhajós, illetve űrturista még nem vett részt, de a Blue Origin által kínált szolgáltatás az űrutazás sokkal rövidebb és kevésbé megterhelő változata, úgynevezett űrugrás, aminek során a Kármán-vonalat éppen hogy átlépve az utasok már vissza is térnek a Földre. Az NS-25 alatt a hat fős csoport 105 kilométeres magasságba emelkedett, majd az őket szállító kapszula az ejtőernyőit kiengedve landolt a kijelölt helyen alig tíz perccel az indulás után. A hordozórakéta visszatérése simán zajlott, de a kapszula, ami az út során levált a modulról, a vártnál rázósabban ért földet, mivel a háromból csak két ejtőernyője nyílt ki az ereszkedés során.
A Blue Origin 2021-ben szállított először embereket a New Shepard rakétával, de az NS-25 még csak a hetedik emberes missziójuk volt, mivel az elmúlt két évben kényszerszünetet voltak kénytelenek tartani egy balul sikerült küldetés miatt, ami alatt egy hajtóműprobléma miatt a kapszula egy perccel a felszállás után levált a rakétáról. Ekkor emberek nem utaztak a kabinban, de az eset kivizsgálása és a probléma megoldása Jeff Bezos cégét sokáig hátráltatta az emberes missziók újraindításában.
(Fotó: Blue Origin)