Virtuális-öko-valóság szimuláció a Beporzó-parkban

2021 / 04 / 11 / Justin Viktor
Virtuális-öko-valóság szimuláció a Beporzó-parkban
A Pollinator Park virtuális valóság élmény, a biológiai sokféleség csökkenésére igyekszik felhívni a figyelmet. A 30 perces interaktív és érzelmileg magával ragadó virtuális valóság-élmény egy futurisztikus világba kalauzol ahol az ember és a természet harmóniában léteznek.

Beporzók nélküli világ

A Pollinator Park Vincent Callebaut építész legújabb projektjének fókuszában a biológiai sokféleség csökkenése áll, különösen a létfontosságú beporzók, például a méhek és a kolibrik körében. Megoldásként a projekt környezetbarátabb architektúrát kínál arra az esetre, ha a beporzók kihalásának sebessége a jelenlegi mértékben folytatódik. 2020-tól ezeknek a beporzóknak a kihalási aránya százszor, ezerszer magasabb, mint amire a tudósok számítottak.

A Vincent Callebaut Architectures céget az Európai Bizottság kérte fel, hogy hozzon létre egy olyan VR-élményt, ami cselekvésre ösztönözheti a felhasználókat a csökkenő biológiai sokféleség megmentése érdekében. „A Pollinator Parkban Callebaut megmutatja, hogy az építészet hogyan segíthet az élhetőbb jövő megteremtésében, integrálva a legjobb mezőgazdasági, technológiai és tervezési gyakorlatokat a természettel összhangban folyó élethez” - írta az Európai Bizottság.

Bibe biodóm

A park koncepciója nagyrészt rétegragasztott fapanelekből és újrahasznosított anyagokat vonultat fel, a projekt fenntarthatósági küldetéséhez híven. Ezeket az anyagokat egy futurisztikus komplexumban láthatjuk, melyet a virágok formái inspiráltak. A Pollinator Park központi részében, egy oktatási célokat szolgáló, a növény női szervének, a bibének az alakját mintázó spirál alakú biodóm található, valamint egy megfigyelő platform, mely a virtuális térszerkezetre néz.

A projektben látható földterületek nagy részét a mezőgazdaságnak szentelik, mivel a hatalmas kupolák rengeteg napfényt engednek át a benti élet számára. "Futurisztikus kupolái alatt a Pollinator Park kiemeli a mezőgazdasági szakma nemes szerepét. Ez a beporzók megőrzésének jó gyakorlatát mutatja be, több szinten is: földhasználatban, mezőgazdaságban, erdőben és városi szinten” - mondta el Callebaut.

A Vincent Callebaut Architectures által tervezett egyéb épületek is nagy hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre és a helyi biológiai sokféleség előmozdítására. Építettek már szénelnyelő tornyot Taipei-ben és szivárványos eukaliptuszfák ihlette tornyot a Fülöp-szigeteki Cebu City-ben. A Pollinator Park virtuális valóság projektjét az Európai Bizottság weboldalán keresztül lehet elérni, akár számítógépen, akár egy VR-eszközön keresztül.

(Forrás: Europa.eu Kép: VincentCallebaut)

Ez is érdekelhet:

A méhkirálynők ketrecharca egyikük halálig tart A méhek társadalma rendkívül jól szervezett, összetett és természetes példa a sok tízezer egyedből álló csoport sikeres együttműködésére. Hatékonyságban természetesen meg sem közelítjük őket, és titkaik nagy részét sem ismerjük, bár most úgy tűnik tettünk egy újabb kis lépést a megértés útján.

A méhek oda vannak a kannabiszért - és az megmenti az életüket A kutatók felfedezték, hogy a kender segíthet a méhpopuláció helyreállításában, ugyanis kiváló táplálkozási lehetőséget nyújt a méheknek, amikor leginkább szükségük van rá.   

Ha segíteni akarunk a méheknek, ne bántsuk a pitypangot! A pitypang a beporzó rovarok legjobb barátja, felejtsük el a gyomirtót és a fűnyírót, mielőtt még kedvenc ételeinket kellene elfelejtenünk - sürgetik az ökológusok.


 


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.