A Vivo telefonját alig negyed óráig próbálgattuk a márka hazai piacralépése alkalmaból rendezett bemutatón, így egyelőre csak az első benyomásinkat tudjuk megosztani a telefonról, de ez alapján az X Fold 3 igencsak meggyőző teljesítményt nyújt.
Pedig a hazai piacon alig néhány napja megjelenő gyártó látszólag kicsit lemaradt a belföldi konkurenciától (azaz a többi kínai gyártótól), hiszen amíg a Honor és a Xiaomi legújabb készülékei már bőven 10 milliméteres vastagság alatt járnak, addig a tavasszal bemutatott X Fold 3 Pro vastagsága 11,3 milliméter. Ez a különbség elsőre meglepő lehet a kínai piacvezetőtől, de ha benézünk a "motorháztető alá", akkor láthatjuk, hogy valószínűleg nem technológiai lemaradás, hanem szándékos döntés eredménye, hiszen az X Fold 3 Pro számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, ami a konkurencia fölé emeli.
Az egyik ilyen, hogy a Vivo telefonjában hatalmas, 5700 milliamperórás akkumulátort találunk, és mivel a telefon processzora (Snapdragon 8 Gen 3) valamint a kijelzőtechnológia nagyjából ugyanaz, mint a konkurens telefonokban, joggal feltételezhetjük, hogy a nagyobb akkumulátorkapacitás ebben az esetben jóval hosszabb üzemidőt is jelent. Ezt a kapacitásbeli különbséget figyelembe véve a 11,3 milliméter már nem is tűnik olyan soknak; összevetésképpen: a 10,5 mm vastag Google Pixel 9 Pro Foldban 4650, a 11,7 mm vastag OnePlus Openben 4805, míg a Vivo telefonjánál is valamivel vaskosabb Samsung Galaxy Z Fold 6-ban mindössze 4400 milliamperórás akkumulátort találunk.
Az X Fold 3 töltési teljesítményben is kiemelkedőt nyújt: a 100 wattos vezetékes és az 50 wattos vezeték nélküli töltés hagyományos telefonoknál is kiemelkedőnek számítana, a hajlítható kategóriában viszont teljesen egyedülálló.
Az X Fold 3-nak nem ez az egyetlen egyedi tulajdonsága, ugyanis - legjobb tudomásunk szerint - ez az első olyan hajlítható kijelzős telefon, amiben kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasót találunk. Hogy ez a technológia éppen egy Vivo-telefonban köszön vissza, nem olyan nagy meglepetés, hiszen 2018-ban a kínai gyártó volt az első, amely hagyományos okostelefonba integrálta ezt a biometrikus azonosítási megoldást (igaz, csak prototípus szintjén).
A hajlítható kijelzős telefonokat gyakran kritizálják amiatt, hogy csillagászati áruk ellenére a fotós képességekben jelentősen elmaradnak a hagyományos csúcstelefonoktól, és bár ebben az összevetésben valószínűleg összességében nem az X Fold 3 végezne az első helyen, a készülék a saját kategóriájában minden bizonnyal a legjobbak között van. A telefon 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral ellátott főkamerát, 64 megapixeles, 3x-os optikai zoomra képes (és szintén OIS-szel is ellátott) telefotó kamerát valamint 50 megapixeles nagy látószögű kamerát kapott. Ez nem csak leírva tűnik impozánsnak, de a tapasztalataink szerint a gyakorlatban is igencsak versenyképes: a fotók dinamikatartománya kifejezetten jó, a színek és a képminőség is átlag feletti, a lézeres autofókusz pedig nem csak a fényképeknél, de még az elmosott hátterű portrévideóknál is tévedhetetlennek bizonyult. A telefon portréfotós képességei is figyelemre méltóak, hiszen öt különböző fókusztávolság közül választhatunk, ami kiemelkedő értéknek számít.
Az X Fold 3 kijelzők szintjén hozza, amit egy csúcskategóriás telefontól elvárhatunk: az előlapon 21:9-es képarányú, 6,53 colos és 2748x1172 pixeles, 120Hz-es képfrissítésre képes AMOLED kijelzőt találunk, ami támogatja a Dolby Vision és HDR10+ szabványokat is, és a maximális fényereje 4500 nit. A telefont szétnyitva egy 8,03 colos képátlójú, 2480x2200 pixeles LTPO OLED kijelzőt kapunk, ami szintén 120Hz-es maximális képfrissítésre képes, és rendelkezik az összes olyan tulajdonsággal, mint a kisebb kijelző.
A telefonról emellett mindenképp érdemes még megemlíteni, hogy IPX8 vízállósággal rendelkezik, adatkapcsolat terén pedig a legújabb WI-FI 7 szabványt is támogatja, vagyis ebben a tekintetben sem marad el a mai csúcstelefonoktól.
Magyarországi felhasználóknak ugyanakkor rossz hír, hogy a Vivo hazai képviseletének tájékoztatása szerint a készülék hazánkban nem kerül forgalomba, így aki ilyen telefont szeretne magának, kénytelen lesz Bécsig utazni érte.
(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)