A Samsung és a Huawei után a Xiaomi is bemutatta a saját hajlítható kijelzős készülékét

2021 / 03 / 31 / Bobák Áron
A Samsung és a Huawei után a Xiaomi is bemutatta a saját hajlítható kijelzős készülékét
A Xiaomi Mi Mix-szériája mindig is a látványos újításairól volt híres, hogy mást ne mondjunk, az első Mix volt az első olyan telefon, ami szinte teljesen keret nélküli kijelzőt kapott, a Mix 3 pedig az első, ami 5G-s adatkapcsolattal érkezett. A Mix Foldnál viszont a Xiaomi nem kockáztatott, és inkább beállt a sorba.

Egyáltalán nem volt biztos, hogy így lesz, hiszen az elmúlt években több videó is kiszivárgott a Xiaomi hajlítható telefonjáról, amelyeken még egy merőben másforma koncepciót láthattunk, egy olyan készüléket, aminek a kijelzője nem egy, de rögtön két helyen hajlik. A kedden bemutatott Mi Mix Fold ezzel szemben nem csak a nevében, de a dizájnjában is meglehetősen pontosan követi a Samsung Galaxy Fold által kijelölt utat, amivel - úgy tűnik - a gyártónak sikerült jó időre meghatároznia a hajlítható telefonok piacát. Ahogy februárban beszámoltunk róla, a legújabb hajlítható telefonjánál a Huawei is átvette a Samsung megoldását, így hacsak az Apple nem talál ki valami merőben újat, nagyjából biztosra vehető, hogy a táblagép-telefon hibridek egy jó darabig ehhez hasonlóan fognak kinézni, és leginkább csak a kijelzők méretében, minőségében, esetleg a kamerák elhelyezésében lesz különbség.

De mi is az az "ehhez hasonló"? A Xiaomi Mi Mix Foldban a Z Fold 2-höz és a Mate X2-höz hasonlóan egy kisebb külső és egy nagyobb belső kijelzőt találunk - a kettő közül ez az, ami a közepén hajlítható, így a táblagép méretű kijelzővel felszerelt készülék alig foglal több helyet, mint egy hagyományos telefon. A Mix Fold külső kijelzője inkább a Z Foldhoz hasonlít, mint a Huawei készülékéhez, ugyanis egy meglepően hosszúkás, 27:9-es képarányú kijelzőt találunk benne, ami a képességeit illetően nem marad el egy mai csúcskategóriás telefontól: a 6,52 colos, 2520x840 pixeles felbontású AMOLED kijelző 90Hz-es képfrissítésre képes, és a hétfőn bemutatott Mi 11 Ultrához hasonlóan HDR10+ mellett a Dolby Vision HDR-formátumot is támogatja.

A telefont széthajtva egy 8,01 colos AMOLED kijelző fogad minket, ami a képfrissítési arányában némiképp elmarad a konkurenciától, hiszen a Mate X2 90Hz-es és a Z Fold 2 120Hz-es kijelzőjével ellentétben csak a hagyományos, 60Hz-es képfrissítésre képes. Ez a kijelző 2480x1860 pixeles és 4:3-as képaránnyal rendelkezik, az első látásra kicsit fura méretére pedig magyarázatot adhat, hogy a Xiaomi így büszkén hirdetheti, hogy az ő telefonjuk rendelkezik a legnagyobb képernyővel, hiszen a Mate X2-ben kereken 8 colos kijelzőt találunk.

Amiben az Mi Mix Fold határozottan a konkurencia előtt jár, az a teljesítménye, hiszen a készülékben már a legújabb Snapdragon 888 processzor van, ami mellé 12 GB RAM társul. A készülék természetesen 5G-s adatkapcsolattal is rendelkezik, valamint támogatja a legújabb Wifi 6e szabványt, a 5020 wattos akkumulátora pedig a Xiaomi új csúcskészülékéhez hasonlóan 67 wattal tölthető. Vezeték nélküli töltést ugyanakkor más hajlítható kijelzős készülékekhez hasonlóan ebben a telefonban sem találunk, és a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó helyett is meg kell elégednünk a készülék oldalába beépített, hagyományos szenzorral - ez szintén mindegyik hajlítható készüléknél így van.

Az Mi Mix Foldban egy 108 megapixeles főkamerát találunk, ugyanolyat, mint a szintén hétfőn bemutatott Mi 11i-ben, emellett egy 13 megapixeles nagy látószögű és egy 8 megapixeles telefotó lencse került a készülék hátuljára. A kamerarendszer nélkülözi az olyan extrákat, mint az optikai képstabilizátor vagy a lézeres autofókusz, ugyanakkor érdekesség, hogy az Mi Mix Fold az első olyan telefon, ami folyékony lencsét kapott. A telefotó lencsénél alkalmazott technológia a Xiaomi szerint hasonlóan működik, mint az emberi szem, vagyis közelre és távolra is tud fókuszálni, így a 8 megapixeles objektívvel nem csak 3x-os optikai zoommal fotózhatunk, de teljes értékű makró lencseként is használhatjuk. A Xiaomi kimelte, hogy a Mix Fold az első telefon, amiben már a teljesen saját fejlesztésű Surge C1 képfeldolgozó processzor található, ami állítólag jobb autófókuszt, fehéregyensúlyt és expozíciót biztosít.

A készülék másik nagy újdonságának a Harman Kardon sztereó hangszórók tűnnek, amelyekből négy került az Mi Mix Foldba, így bizonyos táblagépekhez hasonlóan valódi térhangzást képes létrehozni.

Egyelőre nincs hír róla, hogy a Xiaomi hajlítható kijelzős készüléke az Mi 11 Ultrához hasonlóan kapható lesz-e a nemzetközi piacon is, így inkább csak zárójelben érdemes megjegyezni, hogy a telefon legolcsóbb, 128 GB-os tárhellyel érkező változata Kínában kereken tízezer jüanért fog boltokba kerülni. Ez nagyjából 472 ezer forintnak felel meg, ugyanakkor az Mi 11 Ultránál láthattuk, hogy a készülék Európába a hazainál jóval magasabb áron érkezik, vagyis hasonló áremelkedésre biztosan számíthatnánk a Mix Foldnál is. Abban viszont még ezzel együtt is reménykedhetnénk, hogy ha a telefon hozzánk is eljut, akkor sikerülne beférnie a 600 ezres határ alá, amivel máris olcsóbb lehetne, mint bármelyik konkurense, de ez persze egyelőre csak puszta spekuláció.

További cikkek a témában:

A Xiaomi végleg kilépett az "olcsó" kategóriából, de ez nem feltétlenül baj A Huawei babérjaira törő gyártó hétfőn mutatta be a legújabb csúcskategóriás telefonjait, amelyek már egyértelmű szemléletváltást jeleznek a cégnél.

Ez tényleg generációváltás az okostelefonoknál A Samsung Galaxy Z Fold 2 egy igazi tabudöngető készülék, ami arra késztet, hogy újragondoljuk, amit a telefonokról eddig gondoltunk.

A hajlítható után jönnek a feltekerhető kijelzős telefonok Az LG és a TCL is igencsak érdekes megoldásokat mutatott be az idei CES-en.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.