A hajlítható után jönnek a feltekerhető kijelzős telefonok

2021 / 01 / 12 / Bobák Áron
A hajlítható után jönnek a feltekerhető kijelzős telefonok
2020 egyértelműen a hajlítható kijelzős telefonok éve volt, de alig, hogy elkezdtünk hozzászokni a telefonként és táblagépként is használható eszközökhöz, a gyártók máris a következő lépésre készülnek.

A feltekerhető kijelzős technológiát elsőként az Oppo demózta tavaly novemberben, és bár azt a CES-en sem tudtuk meg, hogy mikor foghatjuk kézbe az első ilyen készüléket, az biztos, hogy egyre több cég foglalkozik komolyan az új technológiával. Az online technológiai konferencián két nagy gyártó, a TCL és az LG is megvillantotta a saját megoldását, amelyek ránézésre igen hasonlóan működnek: a készüléknek van egy hajlítható része, ami feltekerhető egy keretbe, így a kijelző mérete szabadon állítható.

Az LG megjelenése a piacon nem lehet meglepetés azok számára, akik figyelik a technológiai híreket, hiszen a koreai gyártó tavaly elsőként dobott piacra olyan tévét, amely szintén a feltekerhető OLED-technológiával működik. Bár az LG-nek nincs hajlítható kijelzős készüléke, de az elmúlt években előszeretettel kísérleteztek innovatív ötletekkel, elég csak a modulárisan bővíthető G5-re, a dupla kijelzős V50 Thinq-ra, vagy a tavaly ősszel bemutatott Wingre gondolni.

Az LG egyelőre semmit nem árult el a készülékről, de a Pocket-Lint szerint a kijelző feltekerve 6,8 colos és 2482x1080 pixeles lehet, ami kitekerve 7,14 colosra és 2428x1600 pixelesre nő.

Kicsit többet mondott az új technológiájáról a TCL, akik tévégyártóként ugyan csak nemrég jelentek meg saját márkanév alatt a mobilpiacon, de idén már egy komplett, öt készülékből álló mobilszériát küldenek piacra, köztük az egyik legolcsóbb 5G-s készüléket is. A kínai gyártónak az Alcatel tulajdonosaként ugyanakkor régóta van mobilpiaci üzletága is, és bár hajlítható kijelzős készüléket még ők sem mutattak be, prototípusok szintjén évek óta foglalkoznak a technológiával.

Éppen emiatt elég nehéz megjósolni, hogy a TCL demóját mikor követheti egy szériaérett változat, de az biztos, hogy amit a sajtóeseményen mutattak, az meglehetősen izgalmas jövőt vetít előre. A TCL két különböző kijelzőt mutatott be, amelyek közül az egyik nagyon hasonló az LG és Oppo megoldásához: a 6,7 colos képátlójú képernyőt egy érintéssel 7,6 colosra tudjuk bővíteni, így a készülék a hajlítható kijelzős Samsung Galaxy Foldhoz és Huwei Mate Xs-hez hasonlóan egyszerre funkcionál hagyományos mobilként és tabletként is. Ez az, amit mondtak, de nem ez az, amit láttunk, így a TCL-nek minden bizonnyal van egy másik technológiája is, ami egy kisebb, négyzet alakú kijelzőből képes egy okostelefon méretű kijelzőt varázsolni, szintén a feltekerhető technológia segítségével. A másik bemutatott kijelző ennél is futurisztikusabb, hiszen egy 17 colos OLED képernyőről van szó, ami látszólag pergamenként tekerhető össze, a TCL szerint pedig többek között tévékben vagy akár önálló eszközként is használható lesz.

Stefan Streit, a cég telefonos üzletágának globális marketingjéért felelős vezetője a Cnetnek elárulta, hogy a TCL még idén piacra dob egy flexibilis kijelzős telefont, de azt nem tudni, hogy a szóban forgó készülék hajlítható vagy feltekerhető kijlezővel lesz ellátva.

(Borítókép: LG)

További cikkek a témában:

Egyik kezével a koronavírus, másik kezével a klímaváltozás ellen küzd a Bosch És mindkét területen elég jól állnak.

A Samsung bemutatott egy robotot, ami segít a mosogatásban és a takarításban is A koreai gyártó három robottal készült a CES-re, amelyek közül az egyik elhozhatja az okosotthon-készülékek következő generációját.

Ausztriában már az utakon a Sony autója A Vision-S prototípuson magyar cég is dolgozott.


Ismerd meg a ROADSTER magazint!
AUTÓK - DESIGN - GASZTRO - KULT - UTAZÁS - TECH // Ha szereted a minőséget az életed minden területén, páratlan élmény lesz!
Autót vennél mostanában? Nézz bele a PLAYER AUTÓTESZT ROVATÁBA!
Minden friss és izgalmas autót kipróbálunk, amit csak tudunk, legyen az dízel vagy elektromos, olcsó vagy luxus, kétszemélyes vagy kisbusz!
Megfizethető árú csúcskategóriás telefont mutatott be a Xiaomi
Megfizethető árú csúcskategóriás telefont mutatott be a Xiaomi
A Xiaomi 13T Pro 144Hz-es képfrissítésű OLED kijelzővel, 120 wattos gyorstöltéssel és 350 ezer forint alatti árcédulával igyekszik magához édesgetni azokat, akiknek nem opció, hogy félmillió forintot fizessenek ki egy olyan telefonért, amiben minden megtalálható, amit egy mai csúcskészüléktől elvárhatnánk.
Irán a mesterséges intelligenciát használná az iszlám vallásjogi döntésekhez
Irán a mesterséges intelligenciát használná az iszlám vallásjogi döntésekhez
Eddig átlagosan 50 nap volt egy fatva megalkotása, olykor több év, de az MI segítségével akár már öt óra alatt elkészülhet egy törvény.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.