Az egyelőre csak prototípusként létező szemüvegről sok mindent nem árultak el, viszont a bemutatón levetítettek egy látványos demót, ami a készülék egyik funkcióját demonstrálja. Ez alapján a készülő szemüveg a természetes nyelvi feldolgozás segítségével képes lesz valós időben feliratozni, amit mások mondanak, és ezt bármilyen nyelvre lefordítani. A Google ezzel egy csapásra két problémát oldott meg, hiszen az eszköz nem csak a nyelvi akadályokat hárítaná el, de a siketeknek és hallássérülteknek is nagy segítséget nyújtana a hétköznapi kommunikációban.
Mivel a bemutatón csak egy előre felvett videót, nem pedig élő demót láthattunk, így nem tudhatjuk, hogy a fejlesztés alatt álló készülék valóban úgy néz-e ki és tudja-e azokat a dolgokat, amiket a Google ígér, mindenesetre ha a felvételen tényleg egy működő készüléket látunk, akkor a Google vizuálisan is nagyot lépett előre, hiszen míg a Google Glass leginkább valamilyen sci-fi film kellékének tűnt, az új készülék úgy néz ki, mint egy teljesen hagyományos, divatos szemüveg.
Bár kijelzővel is ellátott kiterjesztettvalóság-szemüveget a hírek szerint már számos nagy technológiai vállalat fejleszt az Apple-től a Facebookig, nem meglepő, hogy a funkcióval éppen a Google-nek jutott eszébe előrukkolni, hiszen a vállalat már eddig is számtalan olyan megoldást mutatott be, amivel a fogyatékossággal élők életét igyekeznek könnyebbé tenni a telefonunk arckifejezésekkel való irányításától kezdve a vak futók számára fejlesztett Project Guideline-ig. Külön-külön tulajdonképpen már az okosszemüvegben megjelenő funkció is létezett, hiszen a Google Hangasszisztens tolmács módja eddig is képes volt valós időben fordítani, míg az Azonnali átírással a telefon környékén elhangzó beszédet feliratozhatjuk valós időben.