A Reuters szerint a Huawei teljesen kivonulhat a prémium telefonok piacáról

2021 / 01 / 25 / Bobák Áron
A Reuters szerint a Huawei teljesen kivonulhat a prémium telefonok piacáról
A Reuters a Huaweihez közeli forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy a cég korai tárgyalásokat folytat a P és a Mate széria eladásáról, ami azt jelentené, hogy a cég kivonulna a prémium telefonok piacáról.

A hírügynökség névtelen forrásokra hivatkozva állítja, hogy a vállalat hónapok óta tartó megbeszéléseket folytat egy sanghaji kereskedők alkotta konzorciummal, aminek keretében elkezdték feltérképezik, hogy akár már szeptemberben megváljanak a cég legértékesebb márkáitól. A Huawei ugyanakkor határozottan tagadja, hogy felmerült volna ennek a lehetősége, a szóvivőjük a Reutersnek úgy nyilatkozott, hogy "a pletykának semmilyen alapja nincsen". A sanghaji vezetés nem kommentálta az értesüléseket, csupán annyit közöltek a Reutersszel, hogy nincs tudomásuk az ügyről.

Milyen lenne az élet Google nélkül? Nem tudjuk! Milyen esélyei vannak egy telefonnak 2020-ban, amin nincs se Google Play, se Gmail, se Google Maps? Adtunk neki egy esélyt, hogy kiderítsük.

A Reuters szerint a P és Mate márkák eladására azért lehet szükség, mert az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériuma által kivetett kereskedelmi embargó miatt a Huawei egyre komolyabb készlethiánnyal küzd, tavaly szeptember óta már a saját processzorukat sem tudják legyártani. Richard Yu, a vállalat fogyasztói üzletágának vezetője augusztusban arról számolt be, hogy mivel az embargó nem csak az amerikai, de az amerikai technológiát használó cégekre is kiterjed, így kénytelenek megszakítani a kapcsolatokat a tajvani TSMC-vel, amely eddig a Kirin-processzorokat gyártotta nekik. Elemzők szerint a P40 és a Mate 40 esetében már ma is érzékelhetőek az ellátási nehézségek, a Huawei pedig korábban úgy számolt, hogy a tavalyi közel 200 millió helyett idén már csak mintegy 50 millió készüléket fognak tudni értékesíteni.


Richard Yu, a Huawei fogyasztói üzletágának elnöke mutatja be a P20 telefont (Fotó: Getty Images)

Bár novemberben napvilágot láttak olyan hírek, hogy a Qualcomm engedélyt kapott rá, hogy chipeket szállítson a Huaweinek, a vállalat a jelek szerint nem számít rá, hogy Joe Biden amerikai elnök beiktatásával jelentős változások történnének az amerikai politikában a Huawei szempontjából. Ennek jele, hogy a cég a Honor leányvállalatától már novemberben megvált, amit egy shenzeni vállalatok alkotta konzorciumnak adtak el, akik Shenzhen Zhixin New Information Technology néven alakítottak új céget. Mivel a Honor ezzel lekerült az USA feketelistájáról, így megállapodást köthettek többek között a Qualcommal és az Intellel is a szükséges alkatrészek szállításáról, múlt héten pedig már be is mutatták az eslő olyan telefonjukat, amelyet a Huaweitől függetlenedett Honor készített.

Igaz, a Honor View 40-ben nem Snapdragon, hanem MediaTek Dimensity 1000+ processzor van, ami teljesítményben a tavalyi Snapdragon 865 chippel mozog egy szinten, más tekintetben viszont a Honor új készüléke azt hozza, amit a felhasználók megszoktak, vagyis kiemelkedő ár-érték arányt. A Kínában 1599 jüanért, vagyis kábé 163 ezer forintért kapható készülék 6,72 colos, 120Hz-es képfrissítésű OLED-kijelzővel, 5G-adatkapcsolattal és 66 wattos gyostöltési kapacitással érkezik, ami viszont ennél is fontosabb, hogy hogy elérhetők rajta a Google szolgáltatásai, amelyek a kereskedelmi embargó miatt a Huawei és Honor elmúlt években gyártott telefonjairól szintén hiányoztak.

(Borítókép: Long Wei/VCG/Getty Images)

További cikkek a témában:

Donald Trump a Xiaomit is feketelistára tette De ez nem ugyanaz a feketelista, mint amivel a Huaweit sújtották.

Úgy tűnik, Donald Trump az utolsó napjait is azzal tölti, hogy kellemetlen helyzetbe hozza Kínát A leköszönő elnök közbenjárása miatt most éppen nyolc alkalmazás lett feketelistás az Amerikai Egyesült Államokban.

A Huaweinek már a saját processzoráról is le kell mondania az amerikai embargó miatt, és hamarosan az Androidnak is búcsút inthetnek Nem könnyű manapság a legnagyobb kínai mobilgyártó helyzete.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Atombombát robbantott a Meta a chatbotok háborújában
Atombombát robbantott a Meta a chatbotok háborújában
A Facebook anyavállalata tavaly szeptemberben mutatta be a Meta AI-t, ami a legutóbbi frissítéssel már teljes értékű kihívójává vált a ChatGPT-nek, a Gemininek és a Claude-3-nak.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.