Az ENSZ Világélelmezési Programja teljesítette Elon Musk feltételét, amihez a hatmilliárd dolláros adományt kötötte

2021 / 11 / 17 / Bobák Áron
Az ENSZ Világélelmezési Programja teljesítette Elon Musk feltételét, amihez a hatmilliárd dolláros adományt kötötte
A Világélelmezési Program részletes kimutatást készített arról, mire költenék az összeget. Musk korábban azt ígérte, ha ezt megteszik, átutalja nekik a pénzt.

"Ha a Világélelmezési Program ezalatt a Twitter-bejegyzés alatt kifejti, pontosan hogyan fogja felszámolni hatmilliárd dollár az éhezést, akkor most azonnal eladom az ehhez szükséges mennyiségű Tesla részvényt" - írta ki a világ jelenlegi leggazdagabb embere Twitterre még október 31-én, amire hétfőn meg is érkezett a válasz a program vezetőjétől.

David Beasley a Twitteren kifejtette, hogy a világjárvány, a fegyveres konfliktusok, a klímaváltozás és az ellátási lánc egyre magasabb költségei együttesen egy példátlan helyzetet teremtettek, aminek következtében 45 millió ember élete forog kockán. A program vezetője öt olyan országot is felsorolt, ahol jelenleg különösen rossz a humanitárius helyzet, ezek Afganisztán, Madagaszkár, Szudán, Dél-Szudán és Jemen. "Ez az élelmezési krízis sürgős, példátlan és elkerülhető" - írta Beasley, aki arra szólította fel Muskot és a világ többi szupergazdag emberét, hogy 6,6 milliárd dollárral segítsék az erőfeszítéseiket.

Beasley megosztotta a program korábbi kimutatásait is, amelyek az elköltött pénzek felhasználásának átláthatóságát hivatottak szolgálni, emellett pedig közzétette a Világélelmezési Program nemrég elkészült dokumentumát is, amely azt részletezi, hogy pontosan hogyan költenék el a kért adományokat.

A történethez ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy Musk eredetileg egy olyan állításra reagálva fogalmazta meg az ígéretét, amit Beasley valójában soha nem mondott. A CNN korábban azzal a címmel hozott le egy cikket, hogy "Elon Musk vagyonának a 2%-a felszámolhatná az éhezést a világon, mondta az ENSZ élelmiszerhiánnyal foglalkozó szervezetének a vezetője", amire valaki a Twitteren kiszámolta, hogy miközben a szóban forgó összeg nagyjából hatmilliárd dollár, a Világélelmezési Program tavaly nagyjából 8,4 milliárd dollárból gazdálkodott, mégsem szűnt meg a világon az éhezés. Erre a felvetésre reagált Musk is, csakhogy Beasley valójában soha nem állította, hogy hatmilliárd dollárból felszámolható lenne az éhezés, csupán annyit, hogy ekkora összeg már jelentősen segíthetné a jelenlegi válság megoldását. A CNN azóta már javította a cikk címét, azt viszont egyelőre nem lehet tudni, hogy Musk vajon a félreértés ellenére is át fogja-e utalni a kért összeget.

Az biztos, hogy Musk az elmúlt időszakban valóban elkezdte értékesíteni a Tesla-részvényeit, igaz, ahogy korábban már írtunk róla, erre nagyrészt azért volt szüksége, hogy be tudja fizetni a hamarosan lejáró részvényopciói aktiválása után keletkező hatalmas jövedelemadót.

(Borítókép: Sophia Paris/MINUSTAH via Getty Images)

További cikkek a témában:

A Twitter-felhasználók megszavazták, hogy Elon Musk adja el a Tesla-részvényei 10%-át, de valószínűleg amúgy is eladta volna őket A Tesla vezérét mostanában egyre többen vádolták azzal, hogy nem fizet adót, így Musk a Twitteren indított szavazást arról, hogy eladja-e a részvényei egy jelentős részét.

Elon Musk akár billiárdos is lehet A Morgan Stanley elemzője jutott erre az eredményre, és Musk a történelmi léptékű vagyont vagyont a SpaceX sikerének köszönheti majd.

Fegyver a rejtett éhezés elleni harcban: a BMC Új módszerrel próbálják megoldani a mikronutriensek hiányát amerikai kutatók, a speciális élelmiszer-adalék több millió alultápláltságban szenvedő gyermek életét mentheti meg a harmadik világbeli országokban.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Egyáltalán nem a valóságot érzékeljük, csupán irányítottan hallucinálunk
Egyáltalán nem a valóságot érzékeljük, csupán irányítottan hallucinálunk
Azt rég tudjuk, hogy a valóságot nem közvetlen érzékeljük, hanem az érzékszerveink szűrőjén keresztül. Egy relatíve új elképzelés szerint azonban az utóbbi állítás sem igaz, valójában az érzékszerveink csak időnként mankót nyújtanak nekünk egy hatalmas álomban, egy végtelen hallucinációban, amit valóságnak nevezünk.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.