Így jöttem rá, hogy a feleségem véletlenül megfigyel az Apple nyomkövetőjével

2021 / 07 / 07 / Pőcze Balázs
Így jöttem rá, hogy a feleségem véletlenül megfigyel az Apple nyomkövetőjével
Június elején arról írtunk a Rakétán, hogy az Apple meg fogja nehezíteni, hogy megfigyeljünk másokat az idén megjelent nyomkövetőjükkel, az AirTaggel. Egy véletlennek köszönhetően leteszteltük, hogy valóban tartották-e a szavukat.

Amikor májusban kipróbáltuk a pénzérményi kis kütyüket, a sok előny mellett szembetűnő volt, hogy mennyire könnyű azokkal megfigyelni az ismerőseinket, családtagjainkat. Az AirTagek az Apple szándékai szerint arra hivatottak, hogy a dolgokat, amelyeket gyakran elhagyunk, eggyel könnyebben találjuk meg. Ha bejönnek Tim Cookék számításai, akkor az iPhone-tulajdonosok kulcscsomóján, pénztárcájában, hátizsákjában mind lesz egy-egy AirTag. Ha hirtelen nem emlékszünk, hogy hova raktuk le azokat, akkor egy mozdulattal meg tudjuk csipogtatni a táskánkat, vagy azonnal megnézhetjük a Lokátor app térképén, hogy hol esett ki a strandon a zsebünkből a slusszkulcs. Eleinte azonban ugyanilyen könnyű volt elsüllyeszteni valakinek a táskájában egy AirTaget, aztán figyelni, hogy merre jár a városban. Ehhez még az sem feltétlenül kell, hogy a megfigyelt házastársnak vagy kollegának iPhone-ja legyen: a milliárdnyi iOS eszköz java automatikusan és észrevétlenül kapcsolatban áll egymással, egy nagy, globális hálót alkotva. Vagyis elég, ha az elrejtett gombocska mellett elsétál egy idegen egy működő iPhone-nal, a Lokátorban máris láthatjuk, hogy merre van az eszköz.

Az Apple már a termék bejelentésekor közölte, hogy ezt kivédendő figyelmeztetni fogja azokat, akik napokon át szinkronban mozognak egy AirTaggel, ami nem az övék - azonban ez eleinte nem mindig történt meg. Aztán bő egy hónapja jelezték, hogy tudnak a problémáról: a háromnapos korlátot lejjebb vitték, valahova nyolc óra és huszonnégy óra közé, illetve az Android-felhasználóknak azt ígérték, hogy készítenek egy olyan alkalmazást, amely érzékelni tudja a tudtukon kívül velük utazó, a Lokátorban megjeleníthető eszközöket.

A hétvégén aztán egyszer csak egy teszt közepén találtam magamat

Autóztam a városban, amikor elkezdett csipogni valami. A jellegzetes ritmus alapján - néhány perc bamba gondolkodás után - rájöttem, hogy egy AirTag lesz az, bár eleinte azt hittem, hogy a kulcsomon, vagy a tárcámban lévő őrült meg. Aztán nem sokkal később egy figyelmeztetés is megjelent az iPhone-omon: "Találtunk egy AirTaget, ami veled mozog. A helyzetét láthatja a tulajdonosa.". Ekkor lett gyanús a történet, így a Lokátor appba belépve elkezdtem csipogtatni a rejtélyes nyomkövetőt. Némi keresgélés után megtaláltam a kocsi csomagtartójában - a feleségem táskájában, a kulcsán. Vagyis a véletlenül az autóban felejtett kulcscsomó egy pillanat alatt házastárs-figyelővé változott, ám ezt az iOS mostmár észrevette és jelezte. A Lokátorban még azt is láthattam, hogy pontosan merre jártam, míg a feleségem "megfigyelt", bár azt nem közölte az app, hogy pontosan kié az AirTag. Ennek megfelelően, ha AirTag csipogást hallunk a környezetünkben, érdemes elkezdeni keresgélni. Szerencsés esetben megtaláltuk valakinek a kulcsát, még szerencsésebb esetben meg tudjuk akadályozni, hogy megfigyeljenek.

(Fotó: Rakéta)

További cikkek a témában:

Reszkessetek, házasságtörők! Kipróbáltuk az Apple új nyomkövetőjét, az AirTaget Remek eszköz minden iPhone tulajdonosnak. Túl remek eszköz a kémkedőknek.
Az Apple megnehezíti, hogy megfigyeljenek minket az AirTag nyomkövetőkkel Egy szoftverfrissítéssel igyekeznek orvosolni a problémát, ami nekünk is szemet szúrt korábban.
Új nyomkövetők, új iPhone, új számítógépek - összeszedtünk mindent, amit az Apple kedden bejelentett Hadarniuk kellett, hogy beleférjenek egy órába.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Az incidens a finnországi Olkiluoto 3 atomerőműben történt, Európa legnagyobb és a legerősebb reaktora.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.