Egész nap mozizhatunk az Nreal új okosszemüvegével

2021 / 10 / 01 / Bobák Áron
Egész nap mozizhatunk az Nreal új okosszemüvegével
Az Nreal Air kisebb, könnyebb és olcsóbb is, mint a tavaly bemutatott Nreal Light, a képességeit viszont kicsit visszametszették annak megfelelően, hogy mire van szüksége a felhasználóknak.

A kínai vállalat tavaly augusztusban mutatta be az első kevert valóság szemüvegét, az Nreal Lightot, ami ugyan nagyjából úgy néz ki, mint egy hagyományos napszemüveg, de a saját tapasztalataink (és a képességei) alapján nem igazán arra találták ki, hogy kiváltsa az okostelefonunk kijelzőjét, és az utcán is viseljük. A két Full HD felbontású micro OLED kijelzővel ellátott szemüveg ehelyett inkább az otthonunk kényelmét hivatott egy kicsit még kényelmesebbé tenni: filmek nézésére, játékokhoz, internetezésre egyaránt használható, a beépített kameráknak köszönhetően pedig képes feltérképezni a környezetünket, és a kézmozdulatainkat is érzékeli, vagyis gesztusokkal is irányíthatjuk.

Az Nreal az elmúlt egy év tapasztalatai alapján most úgy döntött, hogy finomhangolják a készüléket, így született meg az Nreal Air, ami tulajdonképpen a tavalyi szemüveg kicsit lebutított - és jóval olcsóbb - verziója. A gyártó adatai alapján az Nreal Lightot a vásárlók nagyon jelentős része használta arra, hogy videókat, filmeket, sorozatokat nézzenek rajta, így az Airt is ebbe az irányba fejlesztették. Az új szemüvegből eltűntek a kamerák, a kijelző képfrissítési rátája viszont 90Hz-re emelkedett, és a pixelsűrűsége is valamivel jobb lett. A kijelző által megjelenített látótér valamivel kisebb, mint a Light esetében, 46 fokos, arra viszont ez is éppen elég, hogy filmeket, multimédiás tartalmakat nézzünk vele. A gyártó szerint a 46 fokos látószöget úgy kell elképzelni, mintha egy 130 colos képernyőt néznénk háromméteres távolságból.


>

Az Nreal Air a Lighthoz hasonlóan vezetékkel kapcsolódik a telefonunkhoz, irányítani pedig a hozzá tartozó alkalmazással lehet, viszont komoly újdonság, hogy a szemüveget nem csak androidos, de iOS-es készülékekkel is használhatjuk. A készülék tömege 77 gramm, ami ugyan még mindig sokkal nehezebb, mint egy hagyományos napszemüveg, de a kijelzővel is ellátott okosszemüvegekhez képest kifejezetten könnyűnek számít.

Bár konkrét árat az Nreal egyelőre nem közölt, de állításuk szerint az Air lényegesen olcsóbb lesz, mint a Light, ami 700 ezer wonos áron, vagyis nagyjából 180 ezer forintért került boltokba. A készülék decemberben kerül piacra és elsőként Japánban, Dél-Koreában és Kínában lehet majd megvásárolni, de a későbbiekben más piacokon is kapható lesz.

(The Verge)

További cikkek a témában:

Kamerával felszerelt okosszemüveget dobott piacra a Facebook A Ray-Ban Stories keretében elhelyezett két kamerával videókat és fotókat készíthetünk, amiket rögtön fel is tölthetünk a netre.

Az idegen nyelvű szövegeket is azonnal lefordítja a Xiaomi okosszemüvege A Google Glass óta várunk rá, hogy vajon milyen lesz az okosszemüvegek következő generációja, a Xiaomi pedig most mutatott rá egy egészen életképesnek tűnő megoldást.

Öt monitort nézhetünk egyszerre a Lenovo új okosszemüvegével A ThinkReality A3 egy digitális irodát varázsol körénk bárhol, bármikor.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Az incidens a finnországi Olkiluoto 3 atomerőműben történt, Európa legnagyobb és a legerősebb reaktora.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.