A Nemzetpolitikai Államtitkárság és stratégiai partnerei, köztük az ELTE TÓK által létrehozott projekt első és legfontosabb célkitűzése megteremteni Magyarország egyik legnagyobb digitális feladatbankját és módszertani támogató környezetét, az Okos Dobozt, valamint annak a tartalmi bővítése.
Olyan kárpát-medencei magyar kulturális értékek feldolgozása történik majd az elkövetkező időszakban, amelyek korábban nem voltak digitálisan elérhetők a közoktatás szereplői, így a diákok, tanárok és szülők számára.
A projektben a TÓK Digitális Pedagógiai Tanszéke is részt vesz, Lénárd András tanszékvezető, stratégiai ügyekért felelős dékánhelyettes vezetésével. Feladatuk a hat-tíz éves tanulók életkori jellemzőinek megfelelő digitális tananyagok fejlesztésének módszertani támogatása, lektorálása, valamint a tananyagbank használatát elősegítő Módszertani kézikönyv elkészítése lesz. Mindemellett a határon túli pedagógusok számára webináriumokat is tartanak majd.
A program tartalomfejlesztési csomagjának elsődleges célcsoportja a hat-tizennégy éves korosztály, az országhatáron belül és kívül.
Az oldal funkcionális fejlesztéseivel és az új módszertani tartalmakkal az országhatáron kívüli pedagógusok munkáját kívánják támogatni, és az Okos Dobozt a határon túli magyar nyelvű oktatásban résztvevő diákok szülei számára is elérhetővé kívánják tenni.
alapismeretek-érdekességek (földrajzi, demográfiai, történelmi témakörök)
történelmi emlékhelyek; vizuális kultúra (festészet, szobrászat, várak-kastélyok, épített emlékek, népművészet); ének-zenei kultúra.
A tartalomfejlesztés Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság, Horvátország, Szlovénia, a Diaszpórában élő magyarok kulturális értékeinek reprezentatív feldolgozását célozza meg.
(Forrás: ELTE TÓK, a fotó illusztráció, forrása: Unsplash/Giovanni Gagliardi)