Shatner három másik utassal mehetett fel a világűrbe, utastársai között ott volt Audrey Powers, a New Shepard projekt egyik alelnöke, Chris Boshuizen, a műholdas képalkotással foglalkozó Plane Labs társalapítója és Glen de Vries, a Medidata Solutions klinikai kutatási platform egyik megalkotója. A New Shepard a tízperces út során 107 kilométeres magasságig emelkedett, így az utasok néhány percre a súlytalanság érzését is átélhették, miközben az utaskapszula hatalmas ablakain keresztül gyönyörködhettek a Föld látványában.
Az élmény érthető módon mindenkire elemi erővel hatott, Shatner a visszatérés után például könnyes szemmel beszélt arról, hogy mindenkinek át kéne élnie ezt az érzést. A kanadai színész szerint - aki kilencvenéves korával immár a valaha volt legidősebb ember, aki eljutott a világűrbe - az utazás legmegdöbbentőbb tapasztalata az volt, hogy miközben az egész életet úgy éled le, hogy feletted ott van a kék ég, egyszer csak ennek a kékségnek a másik oldalán találják magukat, szemben a végtelen sötétséggel.
"Szeretném a lehető legjobban elmesélni a pillanatot, amikor meglátod mindennek a sebezhetőségét, hogy milyen kicsi. A levegő, ami életben tart minket, vékonyabb, mint a bőröd. Csupán egy fátyol. Mérhetetlenül kicsi az univerzumhoz képest" - magyarázta Shatner az utazás után Jeff Bezosnak, a Blue Origin alapítójának, aki júliusban az elsők között próbálhatta ki a New Shepardot, így már saját tapasztalatai is vannak arról, amiről a színész beszélt.