s

Aki lemarad, kimarad: korszerű céges appok nélkül komplett időpocsékolás a munkaidő

2021 / 02 / 18 / Perei Dóra
Aki lemarad, kimarad: korszerű céges appok nélkül komplett időpocsékolás a munkaidő
Egy friss felmérés szerint a gyártás jövőjének záloga a mobilkommunikáció, ehhez képest, amíg az összes munkaerő nyolcvan százalékát a frontvonalban dolgozók teszik ki, az őket foglalkoztató cégek IT-költéseinek csupán egy százalékát fordítják digitális megoldásokra.

A 2020-as év az ipar számára is rengeteg nehézséget tartogatott, elemzők szerint ezért a túlélésre játszóknak egyetlen választásuk maradt: szemléletmódot kell váltaniuk az operatív céges kommunikációban, valamint fel kell hagyniuk a statikusan felülről lefelé irányuló gyakorlattal. Daniel Sztutwojner, a Beekeeper vállalati folyamatokat optimalizáló alkalmazás társalapítója az Industry Week-nek beszélt arról, hogy a cégeknek mihamarabb nyitniuk kellene a szervezési feladatok, dokumentációk, munkafolyamatok okostelefonon történő megoldására.

A digitalizáció megöli a kézírást - kell még kézzel írni? Egy ósdi szokásnak vethet véget az érintőképernyők és billentyűzetek új uralma, vagy szükségünk lehet még a folyóírás nehezen elsajátított képességére?

A koronavírus-járvány kétségkívül alapjaiban forgatta fel a munkavégzést, ám a frontvonalban dolgozók továbbra is bejárnak, ami számtalan új szabály bevezetésére kényszerítette a gyártókat. És ha ez még önmagában nem lenne elég, a vezetőkre további plusz terhet rak, hogy kapcsolatban maradjanak a több helyszín közt szétszóródott munkaerővel. Az elmúlt időszak eseményei felgyorsították az egyébként is gyorsan terjedő trendet, miszerint a dolgozókkal okoseszközökkel lehet a leghatékonyabban kommunikálni. Szemléltetésképp még két teljes hónap sem telt el 2021-ből, de

már most hetven százalékkal nőtt a mobil készülékek vállalati felhasználása,

és folyamatosan dőlnek a rekordok az applikációkra fordított költések tekintetében is. Plusz a folyamatot az is gyorsítja, hogy a munkaerőpiacon a baby boomer korosztály helyét lassacskán átveszi a 'mobilfüggő' millenárisok és a Z-generációsok. Ahogy az sem könnyíti meg a vállalatok helyzetét, hogy a fiatalabb generációk tagjai nagy arányban váltanak munkahelyet - olvasható a Deloitte 2020-as, globális felmérésében. Eszerint a munkavállalók

negyvenkilenc százaléka két éven belül továbbáll, ha a cég nem nyitott a távoli munkavégzésre, vagy nem biztosítja a munka és a magánélet közötti egyensúlyt.

Szintén érdekes adat, hogy miközben az összes munkaerő nyolcvan százaléka a frontvonalban dolgozókból áll, az őket foglalkoztató cégek IT-költéseinek csupán egy százalékát fordítják digitális megoldásokra. Ez elképesztő időpocsékolással jár: egy átlagos dolgozó napi három órát veszteget el a szükséges információk beszerzésére; a középvezetők munkahetének hatvan százalékát felemészti a felsővezetők és a dolgozók közötti egyeztetés; a cégek az IT-költések javát még mindig asztali alkalmazásokra fordítják, a mobilbarát megoldások helyett; a dolgozóknak jelenleg mindössze húsz százaléka érhető el öt percen belül.

További cikkek a témában:

A közép-kelet-európai szervezetek felismerték a digitális befektetések fontosságát Az elavult infrastruktúra, az egymástól elkülönítve tárolt adatok, a nem megfelelő vagy manuális folyamatok gátolhatják az innovációt, ezért, a jövőre való felkészülés részeként a cégeknek meg kell küzdeniük ezekkel a kihívásokkal. De hogyan tehetik ezt meg?

Másképp viszonyulunk a pénzhez: eljött a mesterséges intelligencia ideje Egy új kutatásból kiderül, hogy a járvány fokozta az emberek aggodalmát mind a személyes, mind a vállalati pénzügyek terén, miközben megnőtt a technológiába vetett bizalom: a fogyasztók többsége maga helyett inkább egy robotra bízná saját pénzügyeinek kezelését.

Megszületett a megállapodás, 2,6 billió forintot fordít az EU a digitális átalakulásra a következő hat évben Az Európai Parlament és az Unió tagországai megegyeztek a Digitális Európa Program költségvetésének részleteiről, ami példátlanul nagy összeget szán a digitalizáció felgyorsítására a következő költségvetési ciklusban.

(Fotó: Pixabay)


Gombnyomásra rádióműsort csinál egy tankönyvből a Google NotebookLM programja
Gombnyomásra rádióműsort csinál egy tankönyvből a Google NotebookLM programja
Leesett az állunk, amikor meghallgattuk a cég talán leghasznosabb mesterséges intelligenciáját.
Nincs menekvés a robotkutyák elől, a víz alatt is szembejöhet egy
Nincs menekvés a robotkutyák elől, a víz alatt is szembejöhet egy
Milyen érzés lehet, ha egy medence mélyén egy robotkutya sétál velünk szemben? Egy, talán kevésbé ismert lengyel robotgyártó víz alá küldte egyik fejlett modelljét, hogy kiderüljön.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.