A Piestro cég robotikus séfje a bekészített friss hozzávalókból mindössze három perc alatt elkészíti a pizzát az ígéretek szerint, ezzel csökkentve nem csak az előállítás költségeit, hanem a kiszállítással járó szénlábnyomot, vagyis környezetszennyezést is. Bár ez egyben azt is jelenti, hogy az automata potenciális versenytársa lehet a pizzériákban dolgozóknak és pizzafutároknak, de manapság egyre több robotizált megoldást látunk az élelmiszerek előállításának és kiszállításának területén, a járvány miatt pedig különösen megnőtt az érdeklődés az ilyan automata rendszerek iránt.
A gép egyelőre még csak prototípus, vagyis még sehol nem tudunk vásárolni belőle, de már keresik hozzá a befektetőket, valamint a cég szerződést kötött a PopID-val és a Kiwibottal, hogy még futurisztikusabbá tegyék a pizzarendelés élményét. A PopID segítségével a gép arcfelismeréssel tudja majd azonosítani a vásárlókat, így teljesen érintésmentesen is fizethetünk, a Kiwibot robotjai pedig önmaguktól elnavigálnak az ügyfél által megadott helyszínre, ha nem helyben szeretne fogyasztani.
(Fotó: Piestro)
További cikkek a témában:
Írországban már gyorsabban rendelhetünk magunknak okostelefont, mint pizzát
Feltéve, ha Oranmore-ban lakunk és Samsung telefont szeretnék venni magunknak.
Jöhet egy 3D nyomtatott pizza? Vajon mennyit kell még várnunk az ehető nyomtatványokra?
Az ENSZ szerint 10,9 milliárd ember él majd a Földön az évszázad végére: rovarok, műhús, tengeri moszat és 3D nyomtatóval elállított ételek egyaránt szerepelnek a jövő ételalternatívái között, de vajon a gyomrunk mit szól majd ehhez?
Egyszerű, de nagyszerű az ok, amiért télen sem kockára fagyott üdítőt kapunk az italautomatákból
Sokaknak már bizonyára feltűnt, hogy a kültéri automaták évszaktól függetlenül nagyjából egyforma hőmérsékletű üdítőket adnak, így például mínusz tíz fokban is tartják három-négy fokos hőmérsékletüket. De miért nem fagynak bele palackjukba?