Magyarországra is megérkezett a Honor szupervékony hajlítható telefonja

2024 / 01 / 29 / Bobák Áron
Magyarországra is megérkezett a Honor szupervékony hajlítható telefonja
A Honor Magic V2-t egy kisebb táblagéppé lehet szétnyitni, ám alig vastagabb, mint egy hagyományos okostelefon.

Ahogy korábban írtunk róla, a Honor a készüléket Kínában már tavaly júliusban bemutatta, az európai megjelenésre viszont egészen január végéig kellett várni. A forgalmazás kezdetét a gyártó egy a lipcsei Porsche Experience Centerben megtartott rendezvény keretében jelentette be, ahol egy limitált szériás kiadásról is lerántották a leplet: a Porsche Design által tervezett Magic V2 RSR névre keresztelt készülék megjelenésében a német autógyártó legendás sportkocsiját, a Porsche 911-et idézi, ám arról egyelőre nem érkezett hír, hogy Magyarországon ez a kiadás is kapható lesz-e.

A limitált kiadást leszámítva az Európába érkező Magic V2 specifikációja semmit sem változott, ami azt is jelenti, hogy a telefonban (majdnem) ugyanazt a Snapdragon 8 Gen 2 processzort találjuk, mint a Kínában kapható készülékekben. Ez a telefon júliusi bemutatásakor még az abszolút legerősebb androidos chipnek számított, ám az elmúlt időszakban bemutatott csúcskategóriás telefonok (mint a Samsung Galaxy S24 Ultra, a Oneplus 12 vagy a Honor Magic 6) már ennél erősebb, Gen 3-as processzorral kerültek boltokba.

Ettől függetlenül a saját kategóriájában (vagyis a táblagéppé alakítható hajlítható kijelzős telefonok között) a Magic V2 kétségkívül az egyik legerősebb hardverrel ellátott telefon a jelenlegi mezőnyben, ami ráadásul rendelkezik egy olyan képességgel, amit a Honoron kívül egyelőre senkinek sem sikerült megugrani. A gyártó a szeptemberben megrendezett berlini IFA kiállításra is elhozta a telefont, így testközelből is meggyőződhettünk róla, hogy a 9,9 milliméteres vastagságának köszönhetően a Magic V2-t valóban olyan érzés használni, mint egy hagyományos okostelefont, ez pedig hatalmas fegyvertény a konkurenciával szemben. Hogy pontosan mekkora, azt jól mutatják a Kínából érkező értékesítési adatok, amelyek szerint az ázsiai országban a tavalyi év harmadik negyedévében messze a Magic V2 volt a legkeresettebb hajlítható telefon, ezzel pedig a Honornak azonnal sikerült a harmadik helyig kapaszkodnia a hajlíthatók piacán. Az eredményeik súlyát növeli, hogy a nagyobb gyártók közül egyedül ők nem rendelkeznek clamshell dizájnú hajlítható telefonnal, pedig ez a termékkategória például a konkurens Huawei kínálatában majdnem olyan népszerűnek számít, mint a táblagéppé szétnyitható telefon.

A Magic V2-nek Európában is minden esélye megvan arra, hogy egy népszerű termékké váljon, hiszen a készülék a hagyományos okostelefonok között is megállja a helyét. A fedlapon például egy 6,43 colos, 2376x1060 pixeles, 120Hz-es képfrissítésre képes LTPO OLED kijelzőt találunk, ami a gyári adatok szerint 2500 nites maximális fényerővel rendelkezik és speciális nanokristály üveg védi a sérülésektől. A szétnyitható belső kijelző 7,92 colos és 2344x2156 pixeles felbontású, és természetesen ez is képes a 120Hz-es képfrissítésre. A Honor a közleményében emellett kiemelte, hogy a készülék 3840Hz-es PMW "fénytompító" technológiát kapott, ami az OLED kijelzők sajátosságából fakadó, szabad szemmel nem látható villogást hivatott csökkenteni, ezáltal a szemünk sokkal kevésbé fárad el, miközben a képernyőt nézzük.

A telefon hátlapján egy 50 megapixeles főkamerát találunk, amelyet lézeres autofókusszal valamint optikai képstabilizátorral is elláttak, a kamerarendszer emellett egy szintén 50 megapixeles nagy látószögű kamerából valamint egy 20 megapixeles, 2,5x-ös optikai zoomra képes telefotó kamerából áll, utóbbi szintén rendelkezik optikai képstabilizátorral is. Bár a helyszínen nem tudtuk más készülékekkel összehasonlítani, a benyomásaink szerint a Magic V2 meglehetősen jó képeket készít, igaz, zoomolásnál 5x-ös nagyítás felett már érzékelhető némi minőségromlás, vagyis ebből a szempontból azért némi lemaradásban van a mai csúcskategóriás telefonokhoz képest. Másik apró hiányosság, hogy a telefonnal 8K-s felbontású videókat nem lehet készíteni, így a felhasználóknak be kell érniük a 4K-s felbontással.

A Samsung Galaxy Z Fold 5-höz képest apróbb hiányosság, hogy a telefon nem vízálló, tölteni pedig csak vezetékkel lehet, igaz, így rögtön 66 wattos teljesítménnyel, amivel a független tesztek szerint a meglehetősen méretes, 5000 milliamperórás akkumulátor nagyjából fél óra alatt tölthető fel 80%-ig. A telefon Európában két színben (fekete és lila) és egy változatban lesz elérhető, a 16 GB RAM-mal és 512 GB tárhellyel ellátott készülékért kereken 2000 eurót kell fizetni. Magyarországon a Magic V2 ára ennél valamivel magasabb lett, hiszen a készülék 800 ezer forintos áron érkezik a hazai boltokba, ami jóval drágább, mint a Magic Vs 700 ezer forintos indulóára, viszont az ugyanekkora tárhellyel ellátott Z Fold 5-höz képest (ami jelenleg 770 ezer forintért kapható) így sem nevezhető túlárazottnak.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Már nem csak divattermék - Kipróbáltuk a Samsung legújabb hajlítható telefonját Kétségtelen, hogy a Samsung Z Flip-szériája 2020-as bemutatása óta igazi divattermék lett, ugyanakkor a vonzó megjelenésnek megvolt az ára, hiszen a hajlítható kijelzővel ellátott készüléket minden alkalommal ki kellett nyitni, ha használni akartuk. A július végén bemutatott Z Flip 5-nél ez a probléma már kevésbé hangsúlyos, az azonban továbbra is kérdés, hogy megéri-e a félmillió forintos árát.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.