Techno

15 milliós fődíjat vihet haza a 24 órás programozói csapatverseny győztese

A hackathonon bármilyen programnyelvben lehet dolgozni, saját eszköz (laptop) használata engedélyezett, de igény esetén a szervezők is tudnak számítógépet biztosítani.
Tudás

Félnünk kell a mesterséges intelligenciától?

A mesterséges intelligencia rendszerekre alapozott gépek egyre több emberi munkakörben tudnak jól teljesíteni - vajon hogyan lehet szabályozni a rendszert, hogy ne egy disztópikus világba vezessen? Erről és még sok más kérdésről Csepeli György szociológus beszél a Bosch Retrox podcastjában.
Techno

Sikeres nők a szoftveriparban - ilyen volt a Lányok Napja a memoQ-nál

A fordítástechnológiai piac egyik legmeghatározóbb szereplőjének számító memoQ 150 dolgozójának mintegy fele nő, ráadásul a vállalat vezetésében is hasonló a nemek aránya.
Garázs

A legviccesebb és a legérdekesebb dolog, amit a budapesti e-Mobility Show-n láttunk illetve hallottunk

Az elektromos mobilitás témája köré szervezett budapesti e-Mobility Show-n a töltés, az energiamenedzsment eszközei is csaknem annyira érdekesek, mint maguk a járművek.
Garázs

Gyere, próbáld ki ezeket a villanybringákat az e-Mobility Show-n, Budapesten a hétvégén!

Ha érdekelnek a legújabb elektromos bringák és más zöld közlekedési eszközök, gyere ki az e-Mobility Show-ra a budapesti BOK-csarnokba a hétvégén!
Űr

Nem feltétlenül a Mars lesz az első, ahol rábukkanunk a földön kívüli életre

Bár 1995-ig science fictionnek számított, ma már több mint 5000 Naprendszeren kívüli bolygót ismerünk, amelyek közül jónéhány az úgynevezett lakhatósági zónában kering. De mekkora rá az esély, hogy ezeken a bolygókon kialakult értelmes élet és elköltözhetnénk-e egy Föld-szerű bolygóra, ha arra lenne szükség? Többek között ezekre a kérdésekre is választ ad Kiss László, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója a RE:FACT podcast legújabb adásában.
Techno

Így lesznek valóban biztonságban a cége biztonsági mentései

A megfelelő időpontok kiválasztásától az elég erős titkosításig.
Techno

Rugalmasabb munkaidő, több sikerélmény - miért érdemes fejlesztőként kisebb cégnél elhelyezkedni?

A munkaidő és munkahely szabad megválasztása, a továbbképzési lehetőségek és a kreativitás kibontakoztatásának támogatása ma már majdnem olyan fontosak a munkavállalók számára, mint a fizetés.
Techno

Nagyon tetszett, hogy itt alkothatok valamit - interjú Varga Ágnessel, a memoQ megbízott CTO-jával

Jelentős igény van képzett szoftverfejlesztőkre, ám a hazai cégeknek már a nyugati országokkal is versenyezniük kell a magasan kvalifikált munkaerőért - mondja Varga Ágnes, a memoQ megbízott CTO-ja, akivel többek között arról is beszélgettünk, hogy mennyire változtatta meg a pandémia a mindennapi munkarutint, és hogy mennyiben más ma szoftverfejlesztőként dolgozni, mint tíz évvel ezelőtt.
Techno

Mekkora szerep jut a nőknek a tech szakmákban?

A világsikerre szert tett magyar cég bemutatta, hogy a nemek közötti egyenlőség technológiai területen már nem utópia.
Űr

A James Webb Űrteleszkóp megfigyelései több kérdést vetnek fel az univerzumról, mint amennyit megválaszolnak

A teleszkóp műszereivel, amelyek egyike magyar mérnökök közreműködésével készült, az űr egészen távoli régióit figyelhetik meg a csillagászok és a begyűjtött adatok új kérdéseket vethetnek fel az univerzummal kapcsolatban. De mi történik, ha meghibásodik az egyik berendezés? És hogy fog kinézni a JWST utódja? A MIRI műszer fejlesztésén dolgozó Detre Örs Hunor fizikus avat be a részletekbe.
Garázs

A carsharing ezzel az autóval lesz igazán a barátod

Kipróbáltuk, mire jó a Share Now legújabb elektromos autója.
Techno

Mindent megfigyel a Földön a nap huszonnégy órájában egy amerikai cég műholdrendszere

Hogyan lehet szemmel tartani az egész Földet nap mint nap? Kell-e hozzá külön engedély, hogy egy vállalat mindent lefényképezzen a magasból? Az amerikai Planet cég munkatársa, H. Nagy Róbert térinformatikus ad választ a kérdésekre.
Techno

Magyarországról indul a kasszamentes vásárlás következő forradalma

A Kende Gastro az elmúlt hónapokban két olyan automata bolt prototípusát is bemutatta, ahol a vásárlás után a pénztárat kihagyva sétálhatunk ki az üzletből. A mesterséges intelligenciával működő technológiára már most is hatalmas az érdeklődés, de Kende Gábor szerint ez még csak a kezdet.
Garázs

Egy új kor hajnala – a Porsche úttörő szerepe az elektromos autózásban

A Porsche elkötelezett az elektromos hajtás és a karbonsemlegesség mellett.
Tudás

A jövő nagy üzletei: ezek az iparágak állnak a legnagyobb növekedés előtt

Krisán Lászlóval beszélgettünk a jövő nagy lehetőségeiről, izgalmas változásairól és arról, mennyire vonzó ma egy fiatalnak a vállalkozói életforma.
Techno

Robottraktorok és agrárdrónok kezelhetik a mezőgazdaság problémáit

A termőterületek állapotát felmérő, stratégiát alkotó, majd a munkát emberi beavatkozás nélkül elvégző gépek óriási segítséget jelenthetnek.
Techno

Hogyan gyorsíthatod fel a vállalkozásod online folyamatait? Adunk pár tippet!

Érdemes egy nagy levegőt venni, ha elakadtál a digitalizációs átállásban. Csak elsőre tűnik nagy falatnak a változás, ráadásul ha jobban kiismered a technológiákat, hamarabb élheted meg a sikereket.
Ember

Eltérő vélemények, jobb termék - hogyan járul hozzá a diverzitás egy cég sikeréhez?

A diverzitás sokféle formát ölthet minden munkahelyen, de egy közös jellemző akad: az eltérő háttér, tudás, tapasztalatok és vélemények az előállított termékek sikerét növelik. Egy világsikerű, magyar, fordítástámogatási szoftvert készítő cég szakembereivel beszélgettünk a diverzitás mindennapos szerepéről a fejlesztések és csapatmunka terén.
Tudás

Nincs több „lánylétedre”: fiatal hölgyek bizonyították, hogy a műszaki pálya nincs nemhez kötve

Az a bizonyos „lánylétedre”, még mindig jelen van napjainkban is, és néha még el is tántorítja a hölgyeket a műszaki, vagy informatikai pályától. Ennek a ma már idejétmúlt felfogásnak a megváltoztatására született meg a Lányok Napja kezdeményezés, melynek keretében a fordítástechnológiai eszközöket fejlesztő memoQ programjára látogattunk el.
Garázs

A magyar repülőgépgyártó, aki meghódítja az eget! Bemutatjuk a Magnus Aircraftot

A 2014-ben alapított repülőgépgyártó adott már el repülőket Amerikában, a hamarosan elkészülő elektromos gépükkel pedig akár világelsők is lehetnek a súlykategóriában.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.