A Google Glass sikertelensége a szakértők szerint alapvetően két okra volt visszavezethető: nem volt nyilvánvaló, hogy a készülék tulajdonképpen milyen problémára is nyújt megoldást, emellett a szemüveg dizájnja sem igazán nyerte el a felhasználók tetszését. Az Oppo ez utóbbiban kétségkívül jobb munkát végzett, hiszen az Air Glass sokkal inkább emlékeztet egy hagyományos szemüvegre, aminek a szárára csatlakoztatható egy kisebb projektor. A micro LED technológiával ellátott eszköz a lencsére vetíti ki a 640x480 pixeles képet, ami ugyan egy okostelefon kiváltásához még nem elég, de egyszerűbb funkciókra már bőven elegendő. Az Oppo szerint a szemüveget használhatjuk tájékozódásra, feliratok lefordítására, a telefonunkról érkező értesítések megjelenítésére, emellett fitneszeszközként és naptárként is funkcionál.
Az Air Glass egyik érdekes képessége, hogy ha olyan emberrel beszélgetünk, aki szintén ilyen eszközt visel, akkor az elhangzottakat képes feliratozva lefordítani japánról, kínairól és angolról ugyanezekre a nyelvekre. Szintén hasznos funkció, hogy amennyiben előadást tartunk, a készülék képes megjeleníteni a szöveget, így súgógépként is funkcionál.
Az eddigi infók alapján az Air Glass nem fogja jelentősen felülmúlni a Google Glass képességeit, a monokróm kijelző és az okosórákhoz fejlesztett Snapdragon Wear 4100 processzor egyértelműen jelzik, hogy nem arra készült, hogy kiváltsa a telefonunkat. Ezt amúgy a szemüveg üzemideje sem tenné lehetővé, hiszen az Oppo szerint az akkumulátor nagyjából három órányi aktív használatot tesz lehetővé. Az Air Glasst a szárán elhelyezett érintésérzékeny felülettel vagy a telefonra letölthető alkalmazással lehet irányítani, néhány funkciót pedig gesztusvezérléssel (például a fejünk mozgatásával) is előhívhatunk. Érdekes, hogy az Oppo a hírek szerint kamerát nem rakott a szemüvegbe, így fotókat, videókat nem készíthetünk vele.
Bár a fentiek alapján egyáltalán nem egyértelmű, hogy az Oppo által "assisted realitynak" (avagy asszisztált valóságnak) nevezett szemüveg a szélesebb tömegeket is meg fogja hódítani, az mindenképpen komoly fejlemény, hogy egy nagy gyártó olyan kijelzővel is ellátott okosszemüveggel jött elő, amit az átlagos felhasználóknak szánnak, és kereskedelmi forgalomban is kapható lesz. A következő néhány évben valószínűleg egyre több ehhez hasonló próbálkozást fogunk látni, hiszen az eddig kiszivárgott információkból annyi biztosan tudható, hogy többek között az Apple, a Samsung és a Facebook is tervezi a saját AR-szemüvegét vagy szemüvegeit. Utóbbi szeptemberben már piacra is dobott egy kijelző nélküli, viszont kamerával felszerelt szemüveget, és még ugyanebben a hónapban a Xiaomi is megvillantotta a saját megoldását. Az okosszemüvegek tehát ha lassan is, de elindultak az utcákra, az pedig szinte biztosra vehető, hogy a további hasonló készülékekre már nem kell újabb nyolc évet várnunk.
(Fotó: Oppo)